Liviko vahetas Venemaa-suunal Vana Tallinna ekspordipartnerit ({{commentsTotal}})

Ajalooline pudel Vana Tallinna
Ajalooline pudel Vana Tallinna Autor/allikas: PR Partner

AS Liviko sõlmis ekspordi edendamiseks koostöölepingu Nesco gruppi kuuluva edasimüüjaga Joia, mis hakkab Venemaal turustama Vana Tallinnat ja muid Liviko premium kaubamärke.

"Tegemist on suure distributsiooni ja maaletoomisega tegeleva ettevõttega, mis on suuteline varustama meie toodetega kaubandusvõrku üle Venemaa ja tegema tööd brändi arendamiseks nii võtmeklientide, suurte kaubandusklientide, kui ka horeca sektoris. Näiteks Soome Altia gruppi esindab ta Venemaal samamoodi ja nüüd ka Livikot," ütles AS Liviko juhataja Janek Kalvi BNS-ile.

Kalvi tõdes, et distribuutori vahetus on suurtel turgudel nagu Venemaa keeruline ja aeganõudev protsess ning uue koostööpartneri otsimisel arvestati sellega, et bürokraatia ja vajalikud protseduurid võtavad aega, enne kui saab müüma hakata.

"Näiteks kooskõlastused selleks, et neile väljastatakse Venemaa maksumärke meie toodete importimiseks. See on pikaldane protsess, teadsime, et nii on, aga tundsime, et meil on restarti vaja Venemaal," märkis Kalvi.

Venemaa siseturule on Liviko seadnud eesmärgiks jõuda paari aastaga tasemele, kus müüakse aastas umbes 200 000 liitrit või 400 000 pudelit premium klassi alkoholi. Samas ei tehta Venemaal koostööd ainult Nesco gruppi kuuluva Joiaga. "Näiteks rummi oleme müünud ühele partnerile, aga Venemaa suunas on meie jaoks prioriteediks Vana Tallinna kaubamärk ja see on kõige suurem äri," ütles Kalvi.

Siseturust eraldi segmendina vaatleb Liviko Venemaal duty-free turge, lennujaamasid ja piirikaubandust, kuhu müüakse umbes samas mahus nagu siseturule.

Paralleelselt Venemaa edasimüüjaga peeti läbirääkimisi Skandinaavias distribuutori leidmisega ning möödunud nädalal sõlmiti koostööleping Arcus grupiga, mis hakkab alates juunist Liviko tooteid turustama Taanis, Norras, Rootsis ja Soomes.

"Ootus on praegu väga kõrge, et me leiame Skandinaavias ja Venemaal lähitulevikus päris palju tegevust," ütles Kalvi.

AS Liviko on 1898. aastal asutatud alkoholi tootja ja -maaletooja. Liviko teenis 2016. aastal 129,7 miljoni euro suuruse käibe juures 4 miljonit eurot kasumit.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: