Jaekaubandusettevõtete müügitulu aprillis suurenes ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes tänavu aprillis eelmise aasta aprilliga võrreldes püsivhindades üks protsent, aprillis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 560,4 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2017. aasta aprilliga võrreldes seitse protsenti, teatas statistikaamet.

Müügitulu suurenes enamikul tegevusaladel, vaid kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük) oli müügitulu väiksem kui eelmise aasta aprillis.

Enim suurenes müügitulu apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, kus müük kasvas aastaga 13 protsenti. Keskmisest enam suurenes müügitulu ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 11 protsenti) ning tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes (kasv kaheksa protsenti).

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes 2017. aasta aprilliga võrreldes neli protsenti. Nende kaupluste müügitulu vähenemisele avaldas mõju eelmise aasta aprilli kõrge võrdlusbaas ning toidukaupade jätkuv hinnatõus.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu, mis veebruaris ja märtsis kasvas, pöördus aprillis langusesse ning vähenes eelmise aasta aprilliga võrreldes neli protsenti. Nende ettevõtete müügitulu vähenemisele avaldas mõju mootorikütuse hinnatõusu kiirenemine.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes aprillis jaekaubandusettevõtete müügitulu üks protsent. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine kaks protsenti.

2018. aasta nelja kuuga (jaanuar–aprill) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes üks protsent.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: