Ukraina kohus vahistas Babtšenko mõrvakatse korraldamises kahtlustatud mehe

Babtšenko mõrvakatse korraldamises kahtlustatud Boris German Kiievis kohtusaalis 31. mail.
Babtšenko mõrvakatse korraldamises kahtlustatud Boris German Kiievis kohtusaalis 31. mail. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kiievi kohus andis korralduse võtta kaheks kuuks vahi alla Boris German, keda Ukraina võimud kahtlustavad Kremli-kriitikust vene ajakirjaniku Arkadi Babtšenko mõrvakatse korraldamises.

German kinnitas kohtus, et tal polnud kavas Babtšenkot mõrvata ning ta tegutses Ukraina huvides. Germani sõnul andis ta Babtšenko tapmise asemel hoopis kogu asja puudutava info Ukraina julgeolekuteenistusele, vahendas Unian.

Prokuratuuri esindaja aga lükkas Germani väited koostöö kohta Ukraina võimude ja vastuluurega tagasi.

SBU on kinnitanud, et lavastas Babtšenko mõrva väidetavalt Venemaalt juhitava tapmisoperatsiooni nurjamiseks.

Babtšenko ise ilmus lavastusejärgsel päeval elusalt pressikonverentsile, kus pidi avaldatama tema tapmisega seotud asjaolusid.

SBU andmetel värbasid Venemaa eriteenistused 40 000 dollari eest Germani, kes töötab Ukraina-Saksa ettevõtte Schmeisser juhina, ja tellisid temalt Babtšenko mõrva korraldamise. German omakorda võttis ühendust Donbassi konfliktitsoonis ATO-operatsioonis osalenud mehega ja pakkus talle Babtšenko tapmise eest 30 000 dollarit, kusjuures endisele ATO-sõdurile anti ettemaksuks 15 000 dollarit.

Endine ATO-sõdur aga võttis ühendust SBU-ga ning selle tulemusena peeti German kinni.

Muuhulgas on German tunnistanud, et plaanis oli veel umbes 30 inimese vastu atentaate korraldada. Ukraina peaprokurör Juri Lutsenko on teatanud, et selles nimekirjas olevate inimeste julgeoleku tagamiseks on juba vajalikud sammud astutud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: