Venemaa kehtestas Eesti "russofoobidele" sissesõidukeelu

{{1528287060000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov

Venemaa keelas riiki sisenemise mõnedele Eesti kodanikele, keda Moskva peab russofoobideks, teatas kolmapäeval Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna asedirektor Artjom Kožin ministeeriumi veebilehel.

ERR-ile teadaolevalt on Venemaa kandnud nimekirja 20 Eesti avaliku elu tegelast, sealhulgas vaid mõned tegevpoliitikud.

Kožin ütles keelu kohta, et Moskva ei jäta ebasõbralikele sammudele vastamata, vahendas Lenta.ru.

"Viimane konkreetne näide on Eesti, kes kehtestas 29. märtsil sisenemiskeelu 49 niinimetatud Magnitski nimekirjas olevatele Venemaa kodanikele. Venemaa välisministeerium kutsus välja Eesti suursaadiku, keda teavitati, et Venemaale sisenemine keelatakse osale eriti russofoobsetele Eesti poliitikutele ja avaliku elu tegelastele," sõnas ta.

Keelu saanud inimeste nimesid Kožin ei avaldanud.

Ta meenutas, et tänavu said Venemaale sisenemise keelu ka mitmed Leedu poliitikud, ning lubas, et vajalikud meetmed on ootamas ka Lätit, kes on samuti provokatiivse venevastase liiniga kaasa läinud.

Eesti välisministeerium sai kolmapäeval nimekirja Eesti kodanikest, kellel enam Venemaale siseneda ei lubata. Välisministeeriumi teatel informeerivad nad kõiki nimekirjas olevaid kodanikke, kuid avalikuks nimekirja teha ei plaani.

Eesti valitsus kiitis märtsis heaks välisministri ettepaneku kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld isikutele, kes on seotud ränkade inimõiguste rikkumisega, sealhulgas Sergei Magnitski surmaga. Välisminister Sven Mikser ütles toona, et Eesti toetab selliste meetmetega õigusriigi põhimõtete tagamist.

Rahvusvahelised organisatsioonid nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon ning Euroopa Parlament on riike üles kutsunud kehtestama sanktsioone Sergei Magnitski juhtumi ja samalaadsete juhtumitega seotud isikute suhtes. Inimõiguste rikkujate suhtes on meetmeid, sealhulgas sissesõidukeelu kehtestanud USA, Kanada, Ühendkuningriik, Läti ja Leedu.

Toimetaja: Karin Koppel, Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: