Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid kolib sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva

Kersti Kaljulaid
Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Postimees/Scanpix

President Kersti Kaljulaid lubas, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi.

Kaljulaid rääkis telekanalile ETV+ antud aastalõpuintervjuus, et on lubanud kogu kantselei kuuks ajaks Narva kolida. Plaan saab teoks, kui Vaba Lava saab piirilinnas valmis oma hoone, vahendas ERRi venekeelne uudisteportaal.

President tahab selle sammuga näidata Eesti kogukonna ja ühiskonna kohalolekut Narvas ja selle linna väärtustamist.

Vaba Lava teatrikompleks rajatakse endise Baltijetsi tehase territooriumile ning ehitustöödega alustati 19. detsembril. Kompleksi avamistähtaeg on tuleva aasta 17. novembril.

"Mina armastan Narvat väga. Minu poolvenna isa on üles kasvanud Narvas ja ei ole olnud mul huvitavamaid linnaekskursioone kui temaga koos Narvas," lausus president.

Kaljulaid märkis, et kui mujal Eestis on kodanikuühiskond aktiveerunud juba ammu, siis Narvas on see protsess uus. "Narvas on alanud protsess, mida mina kutsun "Kalamaja läheb Narva". Narva inimesed on ennast leidnud kogukonnana ja Tallinna inimesed tahavad aidata Narva inimestel kogukonnana toimida nii nagu kõik inimesed Eestis seda toimetavad," rääkis ta.

Presidendi sõnul ei ole Narva ega Ida-Virumaa Eesti vaeseim regioon, kuid Narva inimesed arvavad, et see on nii. Rahvaarv on vähenenud, sest seal pole tekkinud uusi ettevõtteid, kuid nii on see ka paljudes teistes linnades. Paljude Narva probleemide põhjuseks arvab Kaljulaid olevat linnajuhtimise kehva kvaliteedi ning kui see mure lahendada, läheks linnal ja selle elanikel paremini, usub ta.

Pikemat intervjuud presidendiga näeb ETV+-i eetris 30. detsembril kell 20.10.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: