Korruptsioonikomisjoni esimeheks valitud Ott loovutas koha Talvikule

Anneli Ott
Anneli Ott Autor/allikas: riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralisel valimisel valiti esimeheks seda ametit varemgi pidanud Artur Talvik (Vabaerakonna fraktsioon) ja aseesimeheks Anneli Ott (Keskerakond), kuigi esialgu oli hoopis tema esimeheks valitud.

Erakorralised valimised toimusid seoses korruptsioonivastase erikomisjoni senise juhi Andres Herkeli lahkumisega erikomisjonist ja Talviku asumisega erikomisjoni liikmeks.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees ja aseesimees selgusid kordusvalimistel, kuna esialgu esimeheks valitud Anneli Ott astus esimehe kohalt tagasi vahetult pärast valimistulemuste selgumist.

Seejärel toimusid uued valimised ja erikomisjoni esimeheks osutus valituks Artur Talvik.

Parlamentaarse tava kohaselt juhib korruptsioonivastast erikomisjoni opositsiooni esindaja.

Korruptsioonivastases erikomisjonis on kuus liiget. Komisjoni kuuluvad veel Mart Helme (EKRE), Ants Laaneots (Reformierakond), Jaanus Marrandi (SDE) ja Mart Nutt (Isamaa).

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jälgib seadustes sätestatud korruptsioonivastaste meetmete rakendamist. Erikomisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon riigikogule ülevaate oma tegevusest.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: