Helme Karilaiule Tallinna korruptsiooni teemal: sa elad luulumaal

EKRE fraktsiooni juht Martin Helme ütles "Foorumis" Keskerakonna fraktsiooni liikmele Jaanus Karilaiule Tallinna korruptsioonist rääkides, et viimane elab luulumaal.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel tõi "Foorumi" viimases saates välja, et on peaminiser Jüri Rataselt (KE) korduvalt küsinud, millal algab tema erakonnas sisekaemus seoses sellega, et erakond ei ole deklareerinud oma rahasid ERJK-s, seoses mitme korruptsiooniküsimusega Tallinna linnavalitsuses.

"Kui suudaksime selle lahti rääkida ja Keskerakond end sealt eemale tõmbaks, siis saaksime võib-olla natuke tsiviliseerituma ühiskonna ja natuke parema valimiskampaania," märkis Herkel.

Jaanus Karilaid kinnitas, et korruptsioonivastane võitlus on Keskerakonnale tähtis prioriteet ning Tallinna linnapea Taavi Aasa juhtimisel on loomisel ka korruptsioonitõrje programm.

"Arvan, et Tallinn on üks läbivalgustatumaid omavalitsusi üldse Eestis. Loodan, et see läbivalgustatus läheb igale poole, kus avalik võim tegutseb. /.../ Igal juhul Keskerakond probleemi tunnistab, sellega tegeleb, ei maksa meie pärast väga muretseda," rääkis Karilaid.

Martin Helme vaidles Karilaiule vastu. "Kui oli Taavi Aasa umbusaldamine, siis ta ei tunnistanud absoluutselt probleemi - kõik on kõige paremas korras, kõik on hästi, millest te aru ei saa, Tallinna inimesed on õnnelikud Keskerakonna varastamise üle. Sa elad mingil luulumaal," rääkis Helme.

Karilaid omakorda märkis, et Keskerakond on korruptsioonitegudega vahele jäänud inimesed kohe erakonnast välja heitnud, Tallinnas on tugevdatud revisjonitööd ja siseauditeid. "Meil on selged meetmed, kuidas jõuame tulemuseni," sõnas ta.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder meenutas, et enne kohalike omavalitsuste valimisi tõstatas korruptsiooni teemat kõige rohkem IRL.

"Siis heideti meile seda ette, et see on iganenud teema. /.../ Tegelikult tegeleme nende järelmitega tänaseni, sest mõni meie inimene on uurimisorganite tähelepanu all, et liiga jõuliselt juhtisime korruptsioonitõrjele valimiskampaania käigus. Arvan, et see ei olnud liiga jõuline. Oleme näinud pärast valimisi, et see oli võib-olla kõige aktuaalsem Tallinna valitsemise teema," rääkis Seeder.

Karilaid ütles saates, et Keskerakond tunnistab korruptsiooniprobleemi ja tegeleb sellega, kuid ka Reformierakond peaks tegelema oma korruptsioonijuhtumitega.

SDE fraktsiooni liige Rainer Vakra rääkis saates, et Keskerakonna ja Reformierakonna ühine probleem on liiga pikalt võimu juures olemine.

"Mõlema puhul on hea näide, et kui üks erakond on liiga kaua võimul, siis kasvavadki juured alla ja nad arvavad, et see võim, mis neil on, samastub nende enda erakonna kontoriga," rääkis ta.

"See, mis nende 12-13 aastaga Keskerakonnaga Tallinna linnas on toimunud, siis neile tundubki, et nemad ongi Tallinna linn, ei pea arutama kellegagi. /.../ Sama oli Reformierakonnaga, kes oli ka harjunud, et nemad ongi Eesti riik. Seda on vaja tulevikus Tallinnas muuta, riigis on juba muudetud," lisas ta.

Michal süüdistas Keskerakonda kremlimeelsuses, Helme venemeelsuses

Reformierakonna fraktsiooni liige Kristen Michal süüdistas saates, et Keskerakond on kremlimeelne. Ta põhjendas seda Yana Toomi väljaütlemistega.

"Kui Yana Toom ütleb, et tal on peaminister Jüri Ratasega kokku lepitud, et kõik hallipassimehed saavad lihtsustatud korras ehk põhiseadust ja keelt tundmata kodakondsuse, siis pole see Eesti tee," rääkis ta.

Martin Helme süüdistas Keskerakonda aga venemeelsuses.

"Mina ütlen, et selgelt venemeelsus. Kõigele lisaks ka slaaviriikidest immigratsioonile steroididega pealepumpamine. See rahvusriigi hävitamise poliitika, mida valitsuselt näeme, on kohutav, juuksed tõusevad püsti peas," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: