Reinsalu võttis uue isikuandmete kaitse seaduseelnõu tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) teatas kolmapäeval riigikogu ees, et võtab palju poleemikat tekitanud uue isikuandmete kaitse seaduseelnõu tagasi.

"Mitmel varasemal korral on seadusandja enamuse valdav soov muutunud võrreldes selle tahtega, kuidas eelnõu on läinud teisele lugemisele, kuid kodukorra seadus seda ei võimalda vastupidiselt riigieelarve menetlemisele. Seega pole seadusandjal võimalik kolmandal lugemisel muudatusi teha. Seda arvestades võtan valitsuse nimel isikuandmete kaitse seaduse eelnõu riigikogu menetlusest tagasi," ütles Reinsalu.

Justiitsminister plaanib lähiajal esitada valitsusele ja riigikogule arutamiseks ja otsustamiseks isikuandmete kaitse seaduse eelnõu, milles "ülekaaluka avaliku huvi" sätet enam ei ole.

Reinsalu kohtus teisipäeval ajakirjandusväljaannete juhtidega ja tunnistas, et mõistab nende muret uue isikuandmete kaitse regulatsiooni pärast ja lubas lähiajal otsustada, kas võtta vastav eelnõu tagasi või mitte.

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles kolmapäeval ERR-ile, et eelnõu tuleks enne kolmandat lugemist tagasi võtta.

Kolmapäeval oli riigikogus kolmandale lugemisele planeeritud uus isikuandmete kaitse seadus, mis puudutab ka Eesti ajakirjandusele kehtestatavaid nõudeid.

Justiitsministeerium saatis parlamenti eelnõu, milles oli kirjas, et ajakirjandus saab infot inimeste tegude kohta avaldada ilma nende nõusolekuta vaid juhul, kui eksisteerib "avalik huvi". Põhiseaduskomisjonis lisati aga teksti "ülekaalukas avalik huvi", mis pälvis trükiväljaannete juhtide terava kriitika. Samas on termin "ülekaalukas avalik huvi" ka kehtivas seaduses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: