ERR Moskvas: venemaalastel jäi pensioniea tõstmise uudis tähelepanuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Venemaa valitsus võttis vastu otsuse tõsta pensioniiga. Sellist sammu kaalusid majandusteadlased ja poliitikud juba ammu, venemaalased aga seda põhimõttelist otsust eriti tähele ei pannud.

Praegu on pensioniiga Venemaal meestel 60 aastat ja naistel 55 aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vastavalt valitsuse ettepanekule tõstetakse alates järgmisest aastast pensioniiga igal aastal poole aasta võrra. 2028. aastaks peab meeste pensioniiga olema 65 eluaastat aastat. Naiste pensioniiga on 2034. aastaks 63 eluaastat.

Valitsuse väitel lubab pensionireform katta pensionifondi defitsiidi, mis ületab praegu 256 miljardit rubla ehk ligi 3,5 miljardit eurot. Samuti tõuseb keskmine pension 1000 rubla ehk umbes 13 eurot. See tähendab, et tänastel noortel tuleb kauem töötada. 

"Mitte kõik ei suuda töötada sellise vanuseni. Inimestel on ikka vaja elada, maksta oma elu eest, oma laste ja lapselaste eest. Aga ma arvan, et inimesed riigiduumas ei ole lollid ja nad saavad poliitilisest olukorrast aru, ja ma arvan, et nad teavad, mida teevad," kommenteeris Julia.

Mõnel teisel ajal ärataks nii tähtis otsus ühiskonna tähelepanu, kuid valitsus teatas sellest nutikalt neljapäeval, mil mitte ainult Venemaa, vaid kogu maailma tähelepanu oli naelutatud jalgpalli maailmameistrivõistluste avamisele.

"Täna on kõige tähtsam uudis mäng Saksamaa ja Mehhiko vahel. Sellepärast on kogu tähelepanu sinna pööratud. Muid uudiseid ma ei näe," ütles Aleksandr.

"Praegu jääb kõik tagaplaanile. Täna on puhkepäev, mindi maale või nauditakse
Moskva ilusat ilma. Me ise tulime Moskva oblastist. Aga kõik need probleemid on
argipäevased ja lükkusid tagaplaanile," ütlesid Nail ja Snežana.

Sotsiaaluuringute järgi on ligi 90 protsenti venemaalastest pensioniea tõstmise vastu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: