ERR Moskvas: pensioniea tõstmist kiritiseerivad ka "lojaalsed" ametiühingud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa valitsus saatis riigiduumasse seaduseelnõu, mille järgi tõstetakse mõne aasta jooksul pensioniiga naistel seniselt 55. eluaastalt 63. eluaastani ja meestel 60-lt 65-le. Pensionireformi üle käivad juba arutelud ning ametiühingud ei välista, et see toob kaasa ka protestiaktsioonid.

Esimestena astusid pensioniea tõstmise vastu kommunistid ja nende liitlased. Neid häiris seegi, et valitsus teatas reformist just jalgpalli maailmameistrivõitluste avapäeval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui võim tõstis pensioniiga Venemaa meeskonna võidu puhul Saudi Araabia üle, mida nad siis veel teevad kui, jumal hoidku, Vene meeskond pääseb maailmameistrivõitluste finaali?" küsis liikumise vasakrinne koordinaator Sergei Udaltsov.

Praegu käivad läbirääkimised kolmepoolses komisjonis, kuhu kuuluvad valitsuse, ettevõtjate ja ametiühingute esindajad. Aga riigiduuma ei pea komisjoni ettepanekuga arvestama.

"Ühtne Venemaa ei sõnastanud veel oma suhtumist sellesse seaduseelnõusse, aga me eeldame, et nad seda vist toetavad," kommenteeris Venemaa iseseisvate ametiühingute föderatsiooni esimees Mihhail Šmakov.

Vaatamata oma nimele peetakse iseseisvate ametiühingute föderatsiooni võimule lojaalseks organisatsiooniks. Aga praegu ei välista isegi nö ametlikud ametiühingud, et inimesed tulevad tänavale protestima. Hetkel on aga kõik massiüritused Venemaal kuni jalgpalli maailmameistrivõitluste lõpuni keelatud.

"Muidugi pole selline sündmuste kulg kunagi välistatud. Tänavaaktsioonid on muidugi palju etendusrikkamad ja paljud meie organisatsioonid regioonides planeerivad juba selliseid meetmeid," märkis Šmakov.

Pensioniea tõstmise seaduseelnõu esimene lugemine peab toimuma riigiduumas 19. juulil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: