ERR Moskvas: võimude kinnitusel viib pensioniea tõstmine ka pensionitõusuni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Venemaa riigiduuma asus arutama pensioniea tõstmise seaduseelnõu, mille järgi saaksid naised praeguse 55 aasta asemel pensionile 63-aastaselt ja mehed 60 asemel 65-aastaselt. Parlamendi opositsioon hääletas eelnõu vastu ja kommunistid nõudsid lausa referendumit.

Mõnikümmend kommunisti läks neljapäeval duuma juurde, et saadikutele meelde tuletada, et üle 90 protsendi venemaalastest on pensioniea tõstmise vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna Moskva linnavalitsus ei luba riigiduuma juures kunagi miitingut korraldada, otsustasid Kommunistliku Partei saadikud, et lihtsalt kohtuvad oma valijatega parlamendi juures. Kommunistid tahavad, et pensionireformi kiidaks heaks mitte parlament, vaid kogu rahvas referendumiga.

"Kallid saadikud! Selle, kes täna hääletab pensioniea tõstmise poolt, paneb Venemaa rahvas kohe rahvavaenlaste musta nimekirja," ütles liikumise Vasakrinne koordinaator Sergei Udaltsov.

Ühtse Venemaa saadikud väidavad aga, et pensioniea tõstmine lubab tõsta ka pensioni.

"Tegemist on olukorraga, kus me taastame reaalse pensioni, maksame seda neile, kes on reaalselt kaotanud töövõime ja selle pensioniga tõesti saab elada. Selleks on vaja teha esimene tähtis samm: juriidiliselt tunnistada seaduses seda, mida tunnistas juba elu ise, et töövõime iga meie riigis kasvas, nagu ka mujal maailmas," rääkis Ühtse Venemaa fraktsiooni aseesimees Andrei Issajev.

Kolm opositsiooniparteid olid nördinud, et võim tahab venemaalasi veel rohkem töötama panna.

"Me niigi töötame 30-40 aastat. Minu tööstaaž on 50 aastat. Muidugi, ma hea meelega töötan ka edaspidi, aga selliseid nagu mina on üksikud. Peamine mass on väsinud, sest tingimused on rasked," kommenteeris Liberaaldemokraatliku partei esimees Vladimir Žirinovski.

Vaatamata opositsiooni takistustele läbis seaduseelnõu duumas esimese lugemise. Aruteluga eelnõu üle jätkatakse sügisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: