USA esindajatekoda ei toetanud migratsioonireformi

USA kongressi esindajatekoda Wikimedia Commons
USA kongressi esindajatekoda Wikimedia Commons

USA kongressi esindajatekoda ei toetanud kolmapäeval ootuspäraselt Ühendriikide presidendi Donald Trumpi administratsiooni migratsioonireformi.

Reformi poolt andis hääle 121 ja vastu oli 301 seadusandjat.

Hääletus lükati eelmisel nädalal alguses edasi reedele ja seejärel käesolevale nädalale, sest läbiminek tundus ebatõenäoline.

Vabariiklaste seas on migratsioonipoliitika osas suured vastuolud ja kõnealune reform püüdis nende vahel kompromissi saavutada. Mõned veelgi karmima tegevusliini vabariiklastest pooldajad keeldusid reformi kompromissidele vaatamata toetamast.

USA ülemkohus jättis teisipäeval seevastu jõusse Trumpi sissesõidukeelu. Ülemkohtu üheksast kohtunikust viis leidsid, et keelu viimane versioon on põhiseadusega kooskõlas. Valitsus argumenteeris, et keeld on õigustatud riikliku julgeoleku kaalutlusel.

Keelu viimasesse versiooni kuuluvad Iraan, Jeemen, Liibüa, Somaalia, Süüria ja Põhja-Korea ning mõned Venezuela ametnikud. Kohtunike enamuse arvamuse kirjutanud ülemkohtunik John Roberts ütles otsuses, et presidendil on sisserände haldamisel ulatuslikud volitused. Lisaks tõrjusid kohtunikud väidet, et keeld on suunatud moslemite vastu.

Selle aasta märtsist maini peeti ebaseadusliku piiriületamise eest Mehhikost kinni üle 50 000 inimese. Umbes 15 000 saabus neist peredena ja kaheksa protsenti olid saatjateta lapsed.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: