Taavi Aas vaidlustas kohtus ERJK ettekirjutuse 1000 euro tasumiseks

Taavi Aas.
Taavi Aas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Saamaks õiguslikku hinnangut, kas viis kuud enne kohalikke valimisi ajalehes Stolitsa ilmunud artikkel oli tellitud poliitreklaam ja keelatud annetus, pöördus Tallinna linnapea Taavi Aas kolmapäeval erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) vastu Tallinna halduskohtusse.

ERJK tegi Aasale 4. juunil ettekirjutuse, mille põhjal peab Aas tagastama Tallinna linnale 1011,84 eurot, kuna komisjon leidis, et mullu 22. mail Stolitsas ilmunud artikkel "Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas" on Tallinna linna keelatud annetus Aasale.

"Oleme vägikaigast vedanud juba selle aasta algusest, mil on tooni andnud komisjoni esimehe Ardo Ojasalu ja aseesimehe Kaarel Tarandi selgelt kallutatud ja erapoolik suhtumine, mis jõudis isegi selleni, et Ojasalu soovis mind trellide taha saata ammu enne, kui mingisugunegi uurimine oli alanud," ütles Aas.

"Täidan ettekirjutuse, kuna olen seadusekuulelik kodanik, aga loomulikult võitlen oma õiguste eest kohtus," märkis ta.

Aasa hinnangul on ettekirjutus õigusvastane ja tuleb tühistada, kuna Ojasalu ja Tarand ei ole olnud tema suhtes erapooletud ja nende eelhoiakud võisid mõjutada ERJK otsust ettekirjutuse tegemisel.

"Mina pole Stolitsa artiklit tellinud, vaid see oli kokku pandud eelnevalt meedias ilmunut materjalide põhjal. Ausalt öeldes puudus mul viis kuud enne valimisi igasugune vajadus väidetava reklaamartikli järele, kuna esimesena oma kandideerimisest Tallinna linnapea kohale teatanuna oli kogu Eesti meedia huvi ja kajastus minu suhtes sel hetkel erakordselt suur," ütles Aas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: