Ratas ja Hiina peaminister arutasid transiidikoostööd

Jüri Ratas ja Li Keqiang.
Jüri Ratas ja Li Keqiang. Autor/allikas: Triin Oppi/valitsuse kommunikatsioonibüroo

Peaminister Jüri Ratas kohtus neljapäeval Sofias Hiina ametikaaslase Li Keqiangiga, kellega arutati raudteekoridori Kirde-Hiinast Eestisse, mis elavdaks kaubavedusid ja avardaks mõlema riigi pääsu turgudele, teatas valitsuse pressiteenistus.

Ratase sõnul on Eesti ja Hiina majanduskoostöö saanud sisse hea hoo ning praegu on arendamisel Hiina ettevõtete ja kaupade jaotuskeskus, mis elavdaks e-kaubandust. Ratas nimetas Eesti tugevustena jaotuskeskuse rajamisel digi-asjaajamist, madalat korruptsiooni ja kõrge kvalifikatsiooniga tööjõudu.

Ratas kinnitas kohtumisel, kus osales ka maaeluminister Tarmo Tamm, et Eesti toiduainetööstusel on tõsine huvi Hiina vastu. "Mitmed Eesti piimatooted on juba Hiina turul, järge ootavad kõrge kvaliteediga lõhelised ja linnulihatooted," ütles Ratas pressiteate vahendusel.

Ratas ja Li kohtusid iga-aastase 11 Euroopa Liidu ja 5 Lääne-Balkani riigi ning Hiina niinimetatud 16+1 tippkohtumise eel. Eelmisel aastal osalesid Ungaris Budapestis toimunud tippkohtumisel Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Kohtumisel sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Hiinaga e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostöölepped, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi.

Tänavu aprillis käisid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad koos äridelegatsiooniga Pekingis. Külaskäigu ajal loodi kõrgetasemeline töögrupp, kuhu kuuluvad nii riigisektori kui ka suurettevõtete esindajad, näiteks Alibaba, Huawei ja JD.com. Lisaks töötab Eestis era- ja riigisektorit ühendav töörühm eesmärgiga lihtsustada kaubavahetust Hiinaga.

Laupäeval toimuval Sofia 16+1 tippkohtumisel allkirjastavad maaeluminister Tarmo Tamm ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: