Mahetootja Pajumäe talu avas uue meierei ({{commentsTotal}})

Viljandimaal Läti piiri lähedal asuv Pajumäe talu avas uue meierei, kuna senised ajutiselt piimatöötlemiseks kohandatud ruumid jäid üha suurenevale mahetoodete nõudlusele kitsaks. 

"Me saame veel paremini, veel kvaliteetsemalt toota. Kõik protsessid käivad kiiremini, puhtamalt ja saame vanu häid tooteid jogurteid, kohupiimakreeme edasi teha. Aga me mõtleme edaspidi just juustu peale. Juust on selline toode, millega saab võimalusel ka Eestist välja vaadata," ütles ERR-ile talu peremees Viljar Veidenberg.

Toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp märkis, et Pajumäe talu on meie toiduturul tuntud tegija, eriti hästi on tarbija vastu võtnud kohupiimad ja juustud. Potisepa arvates on Pajumäe talul suur potentsiaal jõuda oma juustudega välisturule.

"Soome turg võiks kindlasti olla esimene. Ja Läti, Leedu, kuhu on kõige lihtsam minna. Seal on hästi palju sarnaseid toitumisharjumusi, tarbijate eelistused on sarnased. Eelkõige see ja pärast, miks mitte, kui kogused on juba suuremad, võiks vaadata ka kaugemale," lausus Potisepp.

Koos talumeiereiga valmis 54 kW võimsusega päikeseelektrijaam, mis aitab tootmiskulusid kokku hoida.

"Need tooted peavad saama jahedasse ja ka töötlemise käigus on vaja piima jahutada. See vajab kõik elektrit ja eriti just suvel, kui on soe ja siis on ka palju päikest. Ja nii see meile hästi siia sobib," rääkis Veidenberg.

Pajumäe talu alustas Arvo Veidenbergi vedamisel piimatöötlemist 19 aastat tagasi. Paljud toonased talud on ammu tegevuse lõpetanud, kuid Pajumäe on jäänud. Isalt neli aastat tagasi talu üle võtnud noorperemees Viljar teab suurepäraselt, mis tagab edu. "Väärindada piim väga kvaliteetselt ja lõpuks see ka tarbijani viia on see, mis meid on elus hoidnud."

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: