Eesti konsul Kreeka metsapõlengutest: inimesed ei jõudnud isegi joostes eest ära

Foto: ERR

Eesti konsul Kreekas Silvar Laanemäe ütles, et metsapõlengud Ateena ümbruses on muutunud ulatuslikeks tugeva tuule tõttu.

Laanemäe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et viimastel ametlikel andmetel on Kreekas metsapõlengute tõttu saanud surma 74 inimest. 187 inimest on viidud haiglasse neist 23 lapsed. Umbes 100 inimest on kadunud. Laanemäe lisas, et kui kadunud inimesed lähiajal elusalt välja ei ilmu, siis tõenäoliselt tuleb ka nemad hukkunuiks lugeda.

Kinnitust on leidnud ka nelja välismaalase hukkumine. Mitteametlikult on Laanemäe sõnul öeldud, et vähemalt neli välismaalast on veel metsapõlengu ohvriks langenud. "Kõige pessimistlikumad näitajad ütlevad, et välismaalasi võib olla kuni 20," lisas konsul.

Laanemäe kinnitusel levisid metsapõlengud laiale alale tugeva tuule tõttu.

"Kui eile pärast lõunat esimesed teated põlengutest tulid, siis ma täiesti ise kogesin seda kui õhtul koju jõudsin, siis oli tuule kiirus kuskil 20-25 meetrit sekundis ja need tuuled olid minu jaoks ebatavalised just selle tõttu, et need olid hästi puhangulised, hästi järsku tekkivad ja väga palavad ja kuumad, mis oli tõenäoliselt osaliselt tekitatud ka nende tulekahjude poolt, mis Ateena ümbruses oli," selgitas ta.

"Aga ütleme nii, et tuli levis peaaegu sellise kiirusega sellise tuule tõttu, et inimesed lihtsalt isegi joostes ei jõudnud selle tule eest ära, kui oli midagi, mis sai põlema süttida," tõdes Laanemäe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: