Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei suurendas pakistanlaste jõuke kritiseerinud Briti parlamendisaadiku kaitset

Sarah Champion.
Sarah Champion. Autor/allikas: Chris McAndrew/CC BY 3.0/Wikimedia Commons

Briti parlamendisaadik Sarah Champion sai tapmisähvardusi pärast seda, kui ta mõistis hukka kohalikke tüdrukuid seksuaalselt ahistavate Briti pakistanlaste jõukude tegevuse. Politsei tugevdas seepeale Championi julgeolekut.

Rotherhami valimisringkonna aktivistid süüdistasid Sarah Championi rassismis, kuna ta rõhutas linna tabanud seksuaalse ahistamise skandaaliga seotud inimeste etnilist päritolu, vahendas The Times.

Championi-vastast kriitikat veab nn rassilise õigluse eest võitlev heategevusorganisatsioon, mis enda väitel räägib kohaliku Pakistani kogukonna nimel. Organisatsiooni peamine rahastaja on Joseph Rowntree fond, mida 2015. aastal kritiseeriti selle eest, et ta andis üle 300 000 naela inimõiguste grupile, kes kirjeldas Džihaadi-Johni nime all tuntud ISIS-e mõrvarit Mohammed Emwazit "kauni noore mehena".

Championi sõprade hinnangul püüavad vasakäärmuslikud aktivistid ja linna Pakistani kogukonna juhtivad liikmed hävitada naise mainet. Väidetavalt tahavad nad, et Championi asemele läheks parlamenti Rotherhami volikogu moslemist liige, kui naine peaks oma kohast loobuma või ta sellelt kohalt tagasi kutsutakse.

Rotherham sai rahvusvahelist tähelepanu 2014. aastal, kui sõltumatu uuring leidis, et viimase 16 aasta jooksul on meeste organiseeritud rühmitused seksuaalselt ahistanud vähemalt 1400 kohalikku tüdrukut. Enamik ohvritest olid valgenahalised ning pea kõik ahistajad olid väidetavalt Pakistani päritolu.

Pinged suurenesid eelmise aasta augustis, kui Champion ütles ajalehele The Sun, et Suurbritannial on probleem Pakistanist pärit meestega, kes vägistavad ja kuritarvitavad valgenahalisi tüdrukuid. Selle sõnumi tekitatud pahameele tõttu lahkus Champion Briti varivalitsusest.

The Times'i andmetel on Champion saanud ka tapmisähvardusi. Scotland Yardi terrorismivastane üksus suurendas seepeale naise ohutaset ning tal soovitati nõustuda täiendava kaitsega. Champion ise ei ole neid väiteid kommenteerinud.

Champion palus Rotherhami Pakistani kogukonna ees andeks selle eest, kui tahtmatult oma sõnadega kellelegi haiget tegi või vaenulikku reaktsiooni põhjustas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: