TÜ kliinikumi uus juht: vastalustanud ja kogemustega arst ei saa olla võrdsed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu ülikooli kliinikumi uueks juhiks valitud Priit Eelmäe ütles, et tema üks visioon uues ametis on seotud personaliga - tema hinnangul tuleb luua kogenud arstidele selgem motivatsioonisüsteem.

Eelmäe tunnustas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus Tartu ülikooli kliinikumi endisi juhte hea töö eest. Samas on tema sõnul erinevaid võimalusi, kuidas tervishoiuteenuseid osutada ning ühte ja õiget teed selleks ei ole.

Tema visioonis on üks olulisemaid väärtuseid personalile pühendatud meetmed.

"Esiteks, kliinikum võiks muutuda senisest veelgi atraktiivsemaks noortele spetsialistidele, residentidele, õdedele, ka teistele tervishoiuspetsialistidele, kes võiksid leida tee kliinikumi senisest võib-olla lihtsamini ja kergemini," selgitas ta.

"Samas teine väga oluline valdkond on see, et ei saa olla võrdsed vastalustanud arst ja kogemustega, suure kliinilise pagasiga arst. Kindlasti peab olema selgem ja läbipaistvam motivatsioonisüsteem nendele inimestele, kes omavad suuremat kliinilist kogemust ja pädevust," lisas Eelmäe.

Kevadel otsustati sulgeda Valga haigla sünnitusosakond ning viimased kuu aega ei olegi saanud seal sünnitada. Eelmäe kinnitas, et tema seda otsust ümber vaatama ei hakka.

"Mina tuginen ekspertide arvamustele. Nii erialaseltsid kui ka valdkonna eksperdid on selgelt väitnud, et inimesele on ohutum ja turvalisem sünnitada Tartus. Kindlasti ei saa kuskile kaduda konsultatsioonid - raseduseaegne ja ka -järgne nõustamine - võrgustunud haiglatest, nii Valgast, Põlvast kui ka Lõuna-Eesti haiglast. Küll aga täna on eksperdid leidnud, et sünnitus võiks ja peaks toimuma Tartu ülikooli kliinikumis. Mina seda otsust ümber vaatama ei hakka, küll aga ma leian, et koostöös kohalike omavalitsuste ja huvigruppidega on võimalik leida kõiki osapooli rahuldavad koostöövõimalused," rääkis ta.

Eelmäe peab tähtsaks koostööd haiglate vahel.

"Kliiniliste erialade väljaõppe seisukohalt on minu meelest tulevikus koostöö Tallinna haiglatega, võrgustunud haiglatega residentuuri ja ka üliõpilaste koolituses vältimatu. Samuti loob see senisest paremad võimalused pädevuste tekkimiseks väga kitsastes valdkondades, kus on haigusjuhtusid väga vähe. Loomulikult loob see head eeldused kvaliteetseks teadustööks, mitte ainult Eestis, vaid eelkõige koostöös rahvusvaheliste pädevuskeskustega," selgitas Eelmäe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: