Valga haigla uus juht loodab rohkem kohalikke arste tööle meelitada

Valga haigla uus juht Margus Ulst sünnitusosakonda Valgas taasavada ei plaani, kuid loodab meelitada üle piiri rohkem Läti patsiente. Ulstil on ka idee, kuidas saada maakonnahaiglatesse rohkem arste - eelkõige hakkab ta neid otsima nende seast, kes samast piirkonnast pärit.

Margus Ulst valiti Valga haigla uueks juhiks kolme kandidaadi seast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi Ulsti lahkumist Tartu Ülikooli kliinikumi ülemarsti kohalt saatis skandaal, on nii pika suure haigla juhtimise kogemusega tohtri tulek Valka märk sellest, et maakonnatasandi arstiabil on nii tulevikku kui ka arenguruumi.

"Pole see haigla nii väike midagi. Vaatasin ambulatoorsete vastuvõttude järgi - Valgas tehakse kõigest kümme korda vähem vastuvõtte kui Tartus. See on täiesti normaalse suurusega maakonnahaigla. Nagu haigekassa seda rahastab, kui sellist taset suudaksime edaspidi säilitada, kui patsiendid usaldaks haiglat ja ei lahkuks siit, siis on see ju suurepärane," rääkis Ulst.

Margus Ulst püüab välja selgitada, millistel tingimustel õnnestuks Eesti pool ravida rohkem Läti patsiente. Palju on räägitud sünnitusest, kuid perspektiivi oleks ka teistel erialadel.

Ulst loodab meelitada tööle arste, kes on samast piirkonnast pärit. "Esimene nipp on otsida arste, kel on Valga või Valgamaa või Lõuna-Eesti juured. Neil on emotsionaalselt lihtsam piiripiirkonnas töötada," ütles ta.

Tõenäoliselt vahetub lähiajal ka Valga haigla nõukogu koosseis. Üks võimalus on, et selle etteotsa asub senine Valga haigla juht, nüüdne Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse liige Marek Seer.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: