Tartu ülikooli kliinikumi juhiks saab Priit Eelmäe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1532503980000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurela Minev/ERR

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu valis järgmiseks viieks aastaks kliinikumi uueks juhiks Priit Eelmäe, kes praegu töötab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse SA juhatuse esimehena.

Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et Eelmäe veenis nõukogu kõige enam, kuidas vastata kliinikumi ees seisvatele uutele väljakutsetele.

"Priit Eelmäel on terviklik vaade, kuidas Tartu Ülikooli kliinikumi kui Eesti meditsiini lipulaeva edasi arendada ning kogemus Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse välja arendamisel," ütles Klaas.

Klaasi sõnul tuleb kliinikumi uuel juhil silmitsi seista suurte väljakutsetega.

"Kuidas olla ihaldatud töökoht, kuidas täita õpetava haigla, ülikoolihaigla ülesandeid tõesti niiviisi, et meie nimi kõlaks ka rahvusvahelisel areenil veelgi tugevamalt vastu. Kuidas olla veelgi patsiendikesksem, kuidas pakkuda Eestis parimat tervishoiuteenust. Me leidsime, et kõige terviklikum pilt nendele väljakutsetele vastamiseks on Priit Eelmäel," rääkis Klaas "Aktuaalsele kaamerale".

Tartu ülikooli tulevane rektor Toomas Asser loodab, et Eelmäe arendab edasi koostööd kliinikumi ja ülikooli arstiõppe vahel.

"Kliinikum on ülikooli jaoks kõige olulisem ikkagi arstide koolituse osas, nii diplomieelne kui ka diplomijärgne koolitus. /.../ Kui nüüd ka ettepoole vaadata, siis on ka võimalik, et meil saab olema välisüliõpilasi ja ka välisresidente rohkem, nii et need kõik koos on küllalt olulised asjad. Ma usun ja väga loodan, et uus kliinikumi juhatus uue esimehega kogu seda teemat arendadavad oluliselt edasi," sõnas Asser.

Eelmäe on lõpetanud Tartu 5. keskkooli ja Tartu Ülikooli 1994. aastal liikumis- ja sporditeaduste erialal ning kaitsnud 1997. aastal samas teadusmagistri kraadi füsioteraapia valdkonnas. Eelmäe on töötanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna õppeprodekaani, Tartu Ülikooli füsioteraapia- ja terviseedenduse õppetooli lektori ning juhatajana, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži Terviseedenduse - ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse taastusravi valdkonna juhina. 2008. aastast on Eelmäe SA Haapsalu Rehabilitatsioonikeskus juhatuse esimees ning arendanud välja Eesti meditsiinis olulise valdkonna. Eelmäe on olnud Eesti Haiglate Liidu liige ning Eesti Füsioterapeutide Liidu president.

Klaas avaldas nõukogu nimel tänu ja lugupidamist senisele kliinikumi juhatusele esimehele Urmas Siigurile. "Doktor Siigur on teinud 16 aasta vältel väljapaistvalt head tööd kliinikumi juhtimisel ja arendamisel maailmatasemel ülikoolihaiglaks."

Järgmiseks kuulutab SA Tartu Ülikooli Kliinikum nõukogu välja konkursi juhatuse liikmete leidmiseks. Kliinikumi nõukogu viib juhatuse esimehe ja juhatuse liikmete konkurssi läbi seoses senise juhatuse ametiaja lõppemisega 30. septembril 2018.

Eelmäe alustab koos uue juhatusega tööd 1. oktoobril.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: