Pudelivee tootjad püstitavad kuuma ilma tõttu müügirekordeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PA/Scanpix

Kuumad ilmad toovad kasu pudelivee tootjatele, kelle müüginumbrid on püstitamas kõigi aegade rekordeid. Et hüppeliselt kasvanud vee ja karastusjookide nõudlust rahuldada, on ettevõtted rakendanud lisatööjõudu ja pikendanud tööaega.

Näiteks Värska Vee tootmismaht on käesoleval suvel kasvanud 20 protsenti. Päevas villitakse seal pea 200 000 liitrit vett, välja viiakse aga kuni 300 000 liitrit päevas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See suvi on olnud erakordne selles mõttes, et alates maikuust kuni tänase päevani välja parim müügimees päike teeb oma tööd väga korralikult ja müüginumbrid on võrreldes möödunud aastaga suures kasvus," selgitas Värska Vesi AS juhatuse liige Urmas Jõgeva.

Suurenenud nõudluse täitmiseks on palgatud nii lisatööjõudu kui ka pikendatud tööaega.

"Töötame tavarütmis, kuid ka laupäevad-pühapäevad oleme lisaks tööl siis olnud nüüd. Laupäevad-pühapäevad aitavad kõvasti kaasa, et tellimused saaks täidetud. Suvekuudel vormistame ajutiselt töölisi juurde. Vaatasin just, et praeguse seisuga on meil kümme inimest," lisas Jõgeva.

Töölisi on juurde võetud ning tööaega on pikendatud ka A. Le Coqi tehases, kus öeldakse, et nii palju vett nagu praegu polegi nad kunagi müünud.

"Me müüme kuskil kaks ja pool miljonit liitrit vett. Et nii suurt kogust vett me pole kunagi müünud, et see on siis nädalas keskeltläbi 600 000 liitrit. Alates selle aasta maikuust tehas töötab 24/7," nentis A. Le Coq AS juhatuse esimees Tarmo Noop.

Noop lisas, et soe suvi on nende jaoks oluliseks kompensatsiooniks. "Selle aasta soe suvi või väga soe suvi on meie jaoks päris palju kompenseerinud valitsuse ebaõnnestunud aktsiisipoliitikat ja ennekõike just karastusjookide ja vee müük on näidanud väga häid müüginumbreid."

Üliheade vee ja karastusjookide müüginumbrite üle rõõmustatakse ka Saku Õlletehases, kus tootmismaht on viimastel kuudel tõusnud pea 40 protsenti.

"Juulis viimase kahe nädalaga oleme müünud juba natuke rohkem kui eelmise aasta juulis terve kuuga, et selles mõttes viimane kuu läheb küll sellises topelttempos," sõnas Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: