Kaitsevägi leidis kadunud raketi plahvatuskoha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem ja õhuväe ülem kolonel Riivo Valge kinnitasid kaitseväe peastaabis, et Hispaania hävitajalt eksikombel väljalastud raketi plahvatuse koht on ilmselt leitud.

"Ennelõunal tuvastasime võimaliku raketi maandumiskoha. Kaudsed tõendid viitavad, et rakett on seal. /.../ 95 protsendi tõenäosusega on rakett leitud," ütles Valge pressikonverentsil.

Valge rääkis, et kuigi tuvastatud on plahvatuse jäljed, ei ole kaitseväe valduses raketi tükke.

Valge kinnitusel tsiviillennuliiklusele vahejuhtum ohtu ei kujutanud.

Ta ütles, et endiselt uuritakse seda, mis asjaoludel rakett välja lasti.

Valge ütles varem, et seni laekunud ligi 60 vihjet teisipäeval Eesti õhuruumis eksikombel välja tulistatud raketi kohta, mis kantakse kaardile, et otsinguoperatsiooni lihtsustada.

"Raketi trajektoor on praegu kinnitatud ja otsinguala on koondunud Endla raba ümbrusesse," rääkis Valge kolmapäeva hommikul intervjuus Vikerraadiole.

"Suure tõenäosusega see rakett plahvatas õhus. Kindlust, et ohtu pole, lisab see, et ta kokkupõrkel maapinnaga hävineb. Kuna meil ei ole otsest kinnitust, et keegi oleks näinud plahvatust või raketi tükke, käsitleme seda kui ohtlikku intsidenti ja katsume saada teooriatele kinnituse," selgitas õhuväe ülem.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: