Toom püüab Narva piirkonna juhatuse laupäevaks Paidesse kokku kutsuda

{{1533890580000 | amCalendar}}
Yana Toom Keskerakonna büroo avamisel.
Yana Toom Keskerakonna büroo avamisel. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom ütles, et tunnustab erakonna reedel tehtud juhatuse otsust Narva linnavolinike tagandamise kohta, kuid kavatseb sealsete inimestega vestelda.

"Meil oli juhatuses hääletus. Austan erakonna juhatuse otsust, aga jään oma eilse seisukoha juurde, et see ei ole korruptsioon, vaid on rumalus," ütles Toom ERR-ile.

Toom lausus kahtlustuste kohta, et talle meeldib eestikeelne väljend, et supp on veel liiga kuum.

"Hetkel keegi midagi mõistlikku ei ütle, mis on ka arusaadav, Loodan, et see supp tasapisi jahtub ja siis saab inimestega konstruktiivselt rääkima hakata," lausus Toom.

"Ma kutsun piirkonna juhatuse homseks kokku Paidesse, kuna olen kaks päeva Arvamusfestivalil Paides ja ei saa ära öelda [juba lubatud esinemisi]. Helistan praegu inimesi läbi, loodetavasti koguneme," rääkis Toom BNS-ile.

Keskerakonna juhatus arutas reedel Narva volikogu liikmetele esitatud kahtlusi ning otsustas, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest. Erakonna juhatus palus Narva piirkonna juhatusel lähipäevil koguneda, et arutada erakonna juhatuse otsuse täitmiseks vajalikke samme.

Narva piirkonna juht tunnistas, et piirkonna juhatus võib tõrkuda erakonna juhatuse otsusele allumast.

"Selline võimalus on alati olemas. Eile käisime [Keskerakonna liikmest endise ministri] Jaak Aabiga Narvas, emotsioonid olid laes. Esimene reaktsioon on kindlasti see, et ei allu. Aga vaatame, räägime läbi, kuhu jõuame," ütles Toom, kes on ka Keskerakonna juhatuse liige.

Keskerakonna põhikirja punkt 14.3 ütleb, et omavalitsuse volikogu Keskerakonna fraktsioon juhindub oma tegevuses erakonna põhikirjast ja programmist ning kongressi, erakonna volikogu, erakonna juhatuse, erakonna piirkonna juhatuse ja erakonna osakonna juhatuse otsustest.

Toom ütles, et küllap Narva linnavolikogu keskerakondlased suudavad endale ka uue esimehe valida ning ületamatuid eriarvamusi Keskerakonnas tema sõnul pole. "Meil on 15 000 liiget ja muidugi pole me alati ühel meelel, kuid vaidluses sünnib tõde, oleme võimelised langetama otsuseid ja erimeelsustest üle saama."

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et vastavalt Keskerakonna põhikirja otsustas juhatus, et toimingupiirangu rikkumises kahtlustuse saanud või kriminaalkorras süüdi mõistetud Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei saa jätkata volikogu liikmetena.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: