Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur esitas viiele Narva linnavolikogu liikmele kahtlustuse

{{1533808260000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Prokuratuur on neljapäevaks esitanud kahtlustused kahele Narva linnavolikogu liikmele, nendeks on Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, kes kuulub samuti Keskerakonda. Õhtupoolikul selgus, et kahtlustuse said ka Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi ja Tatjana Stolfat, kes samuti keskfraktsiooni liikmed on.  

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Olga Dorogan ütles ERR-ile pärastlõunal, et kahtlustuse kohaselt ei ole volikogu liikmed ennast taandanud volikogi istungitel hääletustelt, kui otsustati nendega seotud äriühingute küsimusi ja nendega seotud Narva linna vara tasuta võõrandamist.

Prokurör märkis, et maksimumkaristusena näeb karistusseadustik sellise teo eest ette aastase vangistuse.

Küsimusele, kas kahtlustusaluseid võib lisanduda, vastas prokurör, et uurimistoimingud käivad, kaitsepolitsei teostas kokku kaheksa läbiotsimist ja neljapäeval jätkuvad ülekuulamised.

Kella 18.30 "Aktuaalses kaameras" ütles ERR-i Narva korrespondent Jüri Nikolajev, et nüüdseks on kahtlustuse saanud veel kolm Narva linnavolinikku: Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi ja Tatjana Stolfat.

ERR-i venekeelse portaali andmetel on uurimise all lisaks Voronovile ja Oleninale ka linnavolinik Jelena Pahhomova.

Praeguseks kogutud materjalid viitavad korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangute teadvatele rikkumistele linnavolikogus.

Narvas on tavaks, et võimufraktsiooni liikmed juhivad korraga linna ja linnale kuuluvaid äriühinguid. Keskerakonna piirkonna juhatus ei pea juhtunut korruptsiooniks, vaid rumaluseks.

Narva volikogu keskerakondlaste juht Aleksei Voronov ei pea talle esitatud kahtlustust tõsiseks

"Töötame edasi nii nagu varemgi. Koer haugub, karavan liigub edasi. Töötame mitte enda, vaid oma valijate huvides," ütles Voronov.

Toom: see ei ole korruptsioon, vaid rumalus

Keskerakonna Narva piirkonna juhatus arutas olukorda erakorralisel koosolekul. Arutelu tulemusena leiti, et korruptsiooni polnud ja prokuratuuriga pahuksisse sattunud volinikud jätkavad oma ametipostidel

"Ma usun, et hetkeseisuga jätkavad küll, sest me ei tea isegi seda, kas nad saavad ka süüdistuse, võib juhtuda, et ei saa. Tegemist on piiranguga, mida ei järgitud ja see on muidugi apsakas ja see on kurb, et seda ei tehtud. Aga see ei ole korruptsioon, see on rumalus," ütles Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom.

Yana Toomi sõnul volikogu töö seisma ei jää, esimees valitakse õigeaegselt ja volikogu laialimineku ohtu pole.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: