Keskerakond tagandab Narva kahtlusalused linnavolinikud ametist

Keskerakonna juhatus arutas reedel Narva volikogu liikmetele esitatud korruptsioonikahtlusi ning otsustas, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et vastavalt Keskerakonna põhikirja otsustas juhatus, et toimingupiirangu rikkumises kahtlustuse saanud või kriminaalkorras süüdi mõistetud Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei saa jätkata volikogu liikmetena.

Juhatuse otsuse järgi ei saa kahtlustatud jätkata tööd juhtivatel kohtadel Narva linnasüsteemis, sealhulgas Narva linnaasutustes, kuniks nende vastu esitatud kahtlustused pole ära langenud.

Juhatuse istungi tulemusi oodanud ERR-i ajakirjanikud olid tunnistajateks, et Keskerakond langetas oma otsuse sedelitega hääletades.

Ratas ütles pärast hääletust usutluses ERR-ile, et erakonna põhikirja kohaselt kuulub otsus volinike jaoks täitmisele.

"Eks juhatus peab uuesti kogunema, kui nad seda ei tee," ütles Ratas vastates küsimustele kahtlusaluste võimaliku Keskerakonnast väljaheitmise kohta.

"Samuti tegi juhatus ettepaneku valida Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeheks ning linnavolikogu esimehe ja aseesimehe kandidaatideks inimesed, kes pole korruptsioonikahtlustustega seotud," lausus Ratas.

Ratas teatas, et tema juhitud Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul.

"See on terve ühiskonna probleem, mille väljajuurimisse peavad aktiivselt panustama nii õiguskaitseorganid, poliitikud kui kõik inimesed. Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti," rääkis Ratas. "Narva elanikud väärivad ausat, läbipaistvat ja ühistest huvidest lähtuvat linnajuhtimist."

Keskerakonna juhatus palus Narva piirkonna juhatusel lähipäevil koguneda, et arutada erakonna juhatuse otsuse täitmiseks vajalikke samme.

Keskerakonna põhikiri ütleb, et omavalitsuse volikogu Keskerakonna fraktsioon juhindub oma tegevuses erakonna põhikirjast ja programmist ning kongressi, erakonna volikogu, erakonna juhatuse, erakonna piirkonna juhatuse ja erakonna osakonna juhatuse otsustest.

Prokuratuur on neljapäevaks esitanud kahtlustused kahele Narva linnavolikogu liikmele, nendeks on Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, kes kuulub samuti Keskerakonda. Õhtupoolikul selgus, et kahtlustuse said ka Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi ja Tatjana Stolfat, kes samuti keskfraktsiooni liikmed on.  

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Olga Dorogan ütles ERR-ile pärastlõunal, et kahtlustuse kohaselt ei ole volikogu liikmed ennast taandanud volikogi istungitel hääletustelt, kui otsustati nendega seotud äriühingute küsimusi ja nendega seotud Narva linna vara tasuta võõrandamist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: