Narva Keskerakonna juhatus: volikogu fraktsioon jääb ühtseks

Keskerakond.
Keskerakond. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna Narva piirkonna juhatus otsustas neljapäeval peetud erakorralisel istungil, et linnavolikogu Keskfraktsioon säilitab ühtsuse, hoolimata hulgale selle liikmetele esitatud korruptsioonikahtlustustest.

Volinike sõnul on neile esitatud kahtlustused sisuliselt arusaamatud, sest kõik otsused olid nende sõnul tehtud linna huvides, teatas Keskerakonna Narva piirkonna aseesimees Andrus Tamm pärast juhatuse istungit BNS-ile. "Narva volikogu Keskfraktsioon säilitab oma ühtsuse ja volikogu opositsiooni provokatsioonidele ei allu," lisas ta.

Tamme teatel kinnitasid volinikud, et kõik neile ette heidetavad toimingud olid tehtud Narva huvides ja keegi neist ei ole isikliku kasu saanud ühtegi senti.

"Varem meedias esitatud väited nagu oleks antud kinnisvara äriühingutele, mis kuulusid volinikele, ei vasta tõele, sest kõikide otsuste puhul oli tegu munitsipaalettevõtetele ja -asutustele kuuluva varaga," teatas Tamm. "Kui kahtlustuse saanud voikogu saadikud poleks hääletanud kahtlustustes esitatud otsuste poolt, siis poleks vajalike häälte puudumisel linnale vajalike otsuseid vastu võetud ja ära jäänuks Narva linnale olulised investeeringud. Näitena võib tuua polikliiniku hoone Vestervalli 15 üleandmise SA-le Narva Haigla, et saaks luua kaasaegse perearstikeskuse. Ka teised kahtlustused on samaväärsed."

Prokuratuur on neljapäevaks esitanud kahtlustused kahele Narva linnavolikogu liikmele, nendeks on Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, kes kuulub samuti Keskerakonda. Õhtupoolikul selgus, et kahtlustuse said ka Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi ja Tatjana Stolfat, kes samuti keskfraktsiooni liikmed on.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Olga Dorogan ütles, et kahtlustuse kohaselt ei ole volikogu liikmed ennast taandanud volikogi istungitel hääletustelt, kui otsustati nendega seotud äriühingute küsimusi ja nendega seotud Narva linna vara tasuta võõrandamist.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi kaitsepolitseiamet ning juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: