Raik: kahtlustuse saanud Narva linnavolinikud ei tohiks volikogu tööd teha

Katri Raik.
Katri Raik. Autor/allikas: Andres Tennus, Tartu ülikool

Narva linnavolikogu liige ja Meie Narva fraktsiooni esimees Katri Raik ütles, et Narva keskerakondlased ei tohiks Keskerakonna kaubamärki ära kasutades oma niiöelda seaduseid luua.

"Kahtlustus ei ole veel süüdistus ja süüdistus ei ole veel kohtuprotsess. Me ei tohi unustada, et me ei saa neid inimesi süüdi mõista tänasel hetkel," oli Raiki esimene kommentaar ERR-ile Narva linnavolinikele esitatud korruptsioonikahtluste teemal.

"Aga vaieldamatult, inimesed, kes on saanud kahtlustuse ei saa siiski linnajuhtimises osaleda. On erakordselt ebamõistlik, kui Keskerakond siiski esitab linnavolikogu esimehe kandidaadiks või aseesimeheks mõne nendest inimestest, kes selleks ajaks on saanud kahtlustuse korruptsioonis. Me teame, et see võib Narvas juhtuda, sest Narval on oma seadused," lausus Raik.

Raiki sõnul ei ole Narva Keskerakond päris Keskerakond. "See on seltskond, kes kasutab Keskerakonna kaubamärki. Pigem on küsimus, kui palju Keskerakond talub, et nende kaubamärki sellisel viisil kasutatakse," sõnas Raik.

Raik arvas, et praegusest Keskerakonna fraktsioonist võib saada ka kaks fraktsiooni. "Ühte jäävad siis niiöelda halvad ja teise tulevad niiöelda head ja headega saab teha koalitsiooni," lisas ta veel.

Prokuratuur on neljapäevaks esitanud kahtlustused kahele Narva linnavolikogu liikmele, nendeks on Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, kes kuulub samuti Keskerakonda.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Olga Dorogan ütles ERR-ile, et kahtlustuse kohaselt ei ole volikogu liikmed ennast taandanud volikogi istungitel hääletustelt, kui otsustati nendega seotud äriühingute küsimusi ja nendega seotud Narva linna vara tasuta võõrandamist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: