Keskerakonna Narva piirkonna juhatus koguneb kolmapäeval

Keskerakonna eurosaadik Yana Toom
Keskerakonna eurosaadik Yana Toom Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna Narva piirkonna juhatus tuleb kokku tuleva nädala kolmapäeval. Erakonna ning piirkonna juhatuse vahelised pinged on üleval, sest kahtlustuse saanud linnavolinikud end volikogust taandada ei soovi.

Esialgu lootis Narva piirkonna juht Yana Toom juhatuse koosoleku pidada laupäeval Paides Arvamusfestivali ajal. Toom helistas juhatuse liikmed läbi, aga kuna Paidet peeti liiga kaugeks kohaks ja endiselt ollakse ärevil, otsustati teha väike paus ja koguneda kolmapäeval Narvas.

Keskerakonna juhatus otsustas reedel, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest.

Toomi sõnul piirkonnas sellist keskjuhatuse otsust ei mõistetud. "Võib-olla keegi sisemiselt kiitis selle ettepaneku heaks, aga minuni selliseid signaale ei jõudnud. Pigem olid inimesed väga, väga pettunud," ütles Toom ERR-ile.

Toom rõhutas, et ta toetab erakonna juhatuse otsust, aga talle see otsus ei meeldi.

Toomi sõnul peaks Narva uus linnavolikogu esimees olema kahtlustusevaba. "Kuigi ma praegu ei oska näpuga näidata, kes see on. Sest me saame aru, et uusi kahtlustusi võib tulla esmaspäeval," ütles Toom.

Seni on kahtlustus esitatud kaheksale Narva linnavolinikule, kes kõik on keskfraktsiooni liikmed. Kahtlustuse on saanud Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, lisaks fraktsiooni liikmed Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi, Tatjana Stolfat, Sergei Lvov, Jelena Pahhomova ja Jelizaveta Tšertova.

ERR küsis Toomilt, kui kindel saab olla, et volikogus oleks enam üldse selliseid volinikke, kes oleksid niiöelda puhtad.

"Muidugi saab olla. Ei ole võimalik, et ei oleks. Ma usun, et suurem osa meie volinikest ongi täiesti puhtad, siin ei ole mingit küsimust. Mõned ei ole isegi mingite nõukogude liikmed, kus ei olegi mingit huvide konflikti ohtu," rääkis Toom.

Toom rääkis, et tema jaoks ei ole kahtluse esitamine mingi traagika, kurvaks teeb teda aga asjaolu, et nii suure linna nagu Narva volikogu liikmed ei tea seaduseid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: