Uurimise all olevad Narva keskerakondlased ei soostunud ametist taanduma

{{1534343640000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna Narva piirkonna esimehele Yana Toomil ei õnnestunud veenda korruptsioonikahtlusega liikmeid linnavolikogust ega muudest ametitest taanduma.

"Mida ikka praegu öelda. Emotsioonid on õhus ja Keskerakonna reedel toimuval juhatuse koosolekul arutama asja edasi," ütles Toom ERR-i venekeelsele uudisteportaalile. "Inimesed on lihtsalt solvunud,. Nad ütlesid, et me ei pea tõestama, et oleme süütud ja meie enam midagi ei tee."

Tema sõnul jõuti kokkuleppele siiski selles osas, et uue linnavolikogu esimehe kandidaat ei ole kahtlustuse saanud Keskerakonna liige. Kandidaadi nime Toom ei avaldanud.

Narva linnavolikogu peab valima uue esimehe, kuna eelmine esimees, keskerakondlane Aleksandr Jefimov jäi juuni lõpus lõplikult süüdi kelmuses ja selle tõttu peatusid automaatselt tema volikogu liikme volitused.

Volikogule uue esimehe leidmise tähtaeg on 20. august.

Seni on prokuratuur kahtlustuse esitatud kaheksale Narva linnavolinikule, kes kõik on keskfraktsiooni liikmed. Kahtlustuse on saanud Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov ja volikogu esimehe asetäitja Larissa Olenina, lisaks fraktsiooni liikmed Ilja Fjodorov, Aleksei Mägi, Tatjana Stolfat, Sergei Lvov, Jelena Pahhomova ja Jelizaveta Tšertova.

"Kui kuriteokahtlustuse saanud Narva volikogu keskerakondlased ei astu linnajuhtimisest tagasi, võib see viia olukorrani, kus piirkondlik organisatsioon tuleb nullist üles ehitada," ütles kolmapäeval ERR-ile Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Toomi sõnul oli Korbi väljaütlemine ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast" üheks põhjuseks, miks Narva keskerakondlased kokkuleppega enda taandamiseks ei nõustunud.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Olga Dorogan on öelnud ERR-ile, et kahtlustuse kohaselt ei ole volikogu liikmed ennast taandanud volikogi istungitel hääletustelt, kui otsustati nendega seotud äriühingute küsimusi ja nendega seotud Narva linna vara tasuta võõrandamist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: