Pikalt kahjumiga võidelnud Stockmann rabeles miinusest välja

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Stockmann. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Aastaid kahjumis olnud Stockmanni kontsern teatas oma esimese poolaasta vahearuandes kosunud kasumist. Suur osa sellest on kontsernile kuuluval jaeketil Lindex.

Stockmann Groupi esimese poolaasta käive ulatus 481,8 miljoni euroni, mis on võrreldes aastataguse ajaga pisut langenud (siis 498,1 miljonit eurot).

Esimese poolaasta ärikasum oli 2,7 miljonit eurot võrreldes mullu sama perioodi 10,5 miljoni eurose kahjumiga. Ühekordseid mõjusid kõrvale jättes oli aga kahjum miljon eurot, teatas ettevõte.

Kontsernile kuuluva jaeketi Lindex kasum kasvas aga kaheksa miljoni euro võrra.

"Teine kvartal oli ettevõttele hea kvartal. Grupi tulemus paranes ja ärikasum kasvas pea kümne miljoni euro võrra," kommenteeris tulemusi tegevdirektor Lauri Veijalainen.

Lindexi tulemused paranesid peamiselt uute kevad- ja suvekollektsioonide abil, mille müük kasvas kõigil turgudel ja kõigis kanalites. Ka karm, ent vajalik kulude kokkuhoid kandis vilja, kommenteeris Veijanen aruandes.

Kulude kokkuhoid tähendab üksiti seda, et Lindexi kahjumlikud kauplused suletakse.

Stockmanni Hullude päevade kampaania oli kevadel taas edukas. Müük aeglustus aga teise kvartali lõpus.

"Meie eesmärk on kompenseerida käibelangust paremate marginaalide ja kulude kokkuhoiuga," kommenteeris Veijalainen, lisades, et kogu aastalt positiivset tulemust siiski veel ei oodata.

Jätkub ka kontserni kinnisvaraarendus. Vastavalt klienditagasisidele lansseeriti kaubamajades mitu uut kohvikut ja restorani. Ettevõte viis lõpule Helsingi raamatupoe müügi, otsustamist ootab, otsustamisel on Peterburi Nevskii keskuse võimalik müük.

Grupp keskendub digitaalsete lahenduste arendamisele, et toetada müüki. Jaekaubandushiiu aktiivsemad kuud on ees ootamas teisel poolaastal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: