Stockmanni kõrval kasutuseta seisev räämas kontorihoone ootab oma saatust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Stockmannile kuuluv räämas hoone. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna südalinnas Stockmanni kaubamaja kõrval seisab tühjalt valge kontorihoone, mille räämas aknad on roppusi täis joonistatud. Detailplaneering lubab maja lammutada, kuid selle omanik Stockmann ei ole veel otsustanud, mida hoonega peale hakata.

Tallinna linnaplaneerimise ameti koordinaator Margit Lokk ütles ERR-ile, et varem Liivalaia 51 aadressi kandnud räämas kolmekorruseline hoone, mis praeguse aadressi järgi asub Liivalaia 49/53/ Maakri 25 kinnistul, kuulub Stockmann Oyu Abp-le.

Kehtiva detailplaneeringu järgi on ette nähtud hoone lammutada ning laiendada olemasolevat kaubamaja selle alale.

"Meie ameti taga asjaajamine ei seisa, kuna detailplaneering on kehtestatud," ütles Lokk.

Stockmanni kaubamaja kliendisuhete juht Dea Hein ütles, et hoone ei näe tõepoolest kõige atraktiivsem välja. Ehkki ehitise võib planeeringu kohaselt lammutada, ei ole aga teada, kas ja millal seda tehakse.

"Stockmannil on hoone tuleviku osas mõningad ideed, kuid midagi kindlat lukku löödud veel ei ole," tõdes Hein.

2016. aastal kehtestatud detailplaneeringu järgi liideti Liivalaia 49/53/ Maakri 25/27 ja Liivalaia 51 kinnistud ning jätkuvalt riigi omandis olev maaüksus ja määrati ehitusõigus, mille järgi võib moodustuval krundil olevale kaubamajale ja parkimishoonele rajada juurdeehitise. Liivalaia 51 hoone on ette nähtud lammutada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: