Küttepuidu hind on aastaga tõusnud ligi 40 protsenti

Küttepuidu hind on aastaga kasvanud ligi 40 protsenti, selgub erametsakeskuse hinnastatistikast. Kui möödunud aasta juulis oli tihumeetri küttepuidu keskmine hind üle 22 euro, siis tänavu samal ajal oli see juba üle 31 euro.

Läänemaal küttepuude müügiga tegeleva osaühingu Halukalur juht Lauri Lilleoks ütleb, et hinnatõus algas mulluse vihmarohke sügisega, kui materjali ei saanud metsast kätte. Ilma paranedes hind aga ei langenud ja nüüd eelistavad suuremad metsafirmad vedada puidu Lilleoksa sõnul välja sadamate kaudu ja väikesed küttepuude tootjad nende hindadega konkureerida ei jõua, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kahte-kolme rekakoormat ta ei tahagi mulle tuua, kuna tal on lihtsam viia see sadamasse ja sadamas makstakse neile ikka väga-väga kõrget hinda võrreldes siin, mis jaksame meie maksta," tõdes Halukalur OÜ juht Lauri Lilleoks.

Igapäevaselt keskküttega hoones elav Avo-Arne Sirel ütles, et tal on suvemaja jaoks õnneks juba varem küttepuude tagavara ära ostetud. Ta usub, et paljudele võib hinnatõus aga nüüd probleeme tekitada.

"Ma ei kujuta ette, kellel see täitsa eluvajadus on, sellel kindlasti küttepuu hind võib olla probleemiks aga meil on lihtsalt, et me käime maal ja lihtsalt hoime maja küttes sees," kommenteeris Sirel hinnatõusu.

Lauri Lilleoks ütles, et paljud kliendid on kurtnud küttepuude hinnatõusu üle.

"Küttepuutootjad, kes saevad oma metsa või kellel on enda metsavarud, nemad saavad seda puud soodsamalt müüa, aga kui pead pika puu sisse ostma, siis on seal mingi piir ees ja sealt ei ole teda võimalik enam soodsamalt pakkuda," selgitas Lilleoks.

BNS-i andmetel näitab erametsakeskuse statistika ka märgatavat paberipuidu hinnatõusu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: