Soome roheliste poliitiku lennukiprotest tõi kaasa politseijuurdluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roheliste poliitik Aino Pennanen protestimas.
Roheliste poliitik Aino Pennanen protestimas. Autor/allikas: Sotsiaalmeedia

Soome politsei alustas juurdlust roheliste erakonna (Vihreä Liitto) seadusandlussekretäri Aino Pennaneni suhtes. Nimelt kahtlustatakse naist õhuliiklust puudutava seaduse rikkumises ja võimuesindajale vastu hakkamises.

Sisuliselt puudutab juhtum seda, et Pennanen keeldus Helsingi-Vantaa lennujaamas olnud ja Berliini suunduma pidanud Finnairi reisilennukis oma istekohale istumisest, vahendas Yle.

Pennaneni sõnul protestis ta selle vastu, et sama lennuga saadeti sunniviisiliselt Soomest tagasi üht välismaalast. Naine keeldus istumast ning postitas oma protestist video ka Facebooki.

Kuna olukorras, kus kõik reisijad pole istekohtadel, ei tohi reisilennuk õhku tõusta, tuli politseil Pennanen lennukist ära viia ja lend hilines vahejuhtumi tõttu umbes kümme minutit.

Soome politsei on lubanud juhtumi asjaoludest täpsemalt teavitada siis, kui eeluurimine on lõpule viidud.

Sarnane juhtum toimus käesoleva aasta juulis ka Rootsis. Nimelt pälvis meedias laialdast tähelepanu tudengist aktivist Elin Ersson, kes keeldus reisilennukis istumast ja takistas sellega ühe afgaanist mehe sunniviisilist tagasisaatmist Afganistani. Hiljem on aga meediasse jõudnud andmeid tagasi saadetud mehe tausta kohta ning väidetavalt oli afgaani näol tegu oma naise ja laste julma kohtlemisega silma paistnud isikuga.

Ersson ise on hiljem tunnistanud, et ei teadnud, kellega mehe näol on täpsemalt tegu, ning ta lähtus eelkõige põhimõttest, et Rootsi riik ei tohiks kedagi saata tagasi sõjast haaratud riiki nagu Afganistan. Tudengit ennast võib Rootsi seaduste kohaselt ähvardada lennuohutusreeglite rikkumise eest rahatrahv või isegi lühiajaline vangistus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: