Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Trump süüdistas Google'it otsingumootori vastete kallutamises

Foto: Mandel Ngan/AFP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump süüdistas teisipäeval Google'it selle otsingumootori tulemuste kallutamises.

Trump on viimastel päevadel kritiseerinud USA sotsiaalmeediafirmasid konservatiivse sisu väidetava tsenseerimise eest.

"Google'i otsingutulemused "Trumpi uudistele" ("Trump News") näitavad ainult Vale Uue Meedia (Fake New Media) vaateid/teateid," säutsus president teisipäeval.

"Teiste sõnadega, nad on selle SEADISTANUD mulle ja teistele nii, et peaaegu kõik lood ja uudised on HALVAD. Valetavat CNN-i on palju. Vabariiklaste/konservatiivide ja aus meedia on välja jäetud. Ebaseaduslik?" lisas Ühendriikide president.

"96 protsenti tulemustest "Trumpi uudistele" pärineb Riiklikust Vasakpoolsest Meediast," sõnas Trump, kelle arvates on selline olukord "väga ohtlik".

Google ja teised suruvad alla konservatiivide hääli ning peidavad positiivset informatsiooni ja uudiseid, lisas ta. "Nad kontrollivad seda, mida me saame ja ei saa näha. See on väga tõsine olukord - millega hakatakse tegelema!" lisas ta.

Google vastas Trumpile, et otsingutulemustes poliitilisi eelistusi pole.

"Kui kasutajad tipivad Google Search ribale päringu, siis meie eesmärk on tagada see, et nad saavad sekundite jooksul kõige asjakohasemad vastused," kinnitas Google pressiteate vahendusel.

Ettevõte lisas, et ei suuna otsingutulemusi ühegi poliitilise ideoloogia kasuks.

"Me teeme pidevalt tööd, et parandada Google Searchi ja me ei järjesta kunagi otsingutulemusi, et manipuleerida poliitiliste suundumustega," teatas ettevõte.

Uuringufirma Pew Research Center avaldas juunis küsitluse, milles 43 protsenti vastanutest arvas, et tehnoloogiafirmad toetavad liberaalide vaateid rohkem kui konservatiivide. 72 protsendi hinnangul tsenseerivad sotsiaalmeediaplatvormid aktiivselt poliitilisi vaateid, millega nad ei nõustu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: