Läti peaminister: Lembergsi poliitiline mõjuvõim on vähenenud

Aivars Lembergs.
Aivars Lembergs. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Läti sadamalinna Ventspilsi linnapea ning võimukoalitsiooni kuuluva erakonna Läti ja Ventspilsi Eest liidri Aivars Lembergsi poliitiline mõjuvõim on vähenenud, ütles Roheliste ja Talurahva Liitu kuuluv peaminister usutluses nädalalehele Ir.

Küsimusele Lembergsi mõjust Roheliste ja Talurahva Liidule ja valitsusele vastas Kučinskis, et algusest saadik on olnud Lembergsiga kokkulepe, et peaministri valitsus töötab ja langetab otsuseid sõltumatult.

Iganädalastel Roheliste ja Talurahva Liidu juhatuse kohtumistel lubab formaat aga igal partneril kriitikat teha ja debattides osaleda.

"Enam ei ole neid metsikuid formaate, mida me varem kasutasime. (Esmaspäevad) on aeg debattideks ning ta on mind küllalt palju kritiseerinud. Mõnikord on tema nõuanded olnud head, kuid enamasti mitte. Seega, mis mõju ...." vahendas Ir Kučinskise sõnu.

"Juhtida valitsust ja mitte olla otsuste langetaja ei ole mulle vastuvõetav mudel. Seega on valitsus see, mis otsuseid teeb," rõhutas Kučinskis.

Vastates korduvatele küsimustele suurärimehe ja poliitiku Lembergsi mõju kohta, ütles peaminister, et see on vähenenud.

Lembergs on olnud alates 2008. aastast uurimise all seoses korruptsiooni ja rahapesuga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: