Valitsus loobub kirikuraha eelnõust

Riigihalduse minister Janek Mäggi (KE) ütles, et valitsus loobub ilmselt kirikuraha eelnõust, millega taheti omandireformi reservfondist kirikutele raha eraldada. Mäggi sõnul leitakse raha riigieelarvest.

"Me tõenäoliselt selle eelnõuga edasi ei lähe, mis riigikogus heakskiitu ei leidnud. Me lahendame selle tõenäoliselt riigieelarve kaudu, detailid on praegu kokku leppilisel," ütles Mäggi ERR-ile.

"Piltlikult öeldes on mõnedel eelarveridadel raha natuke üle jäänud. Nii, et tegelikult see raha on olemas ja seal ei ole vaja kuskilt midagi ära võtta. Aga ma seda praegu ei täpsustaks, kuna see kõik ei ole veel lõpuni kokku lepitud," lisas ta.

"Kirikutele me raha igal juhul tahame anda. Konsensus selles osas, et me igal juhul seda raha anda tahame ja need küsimused ära lahendada, mis õhku on jäänud, see on olemas," rääkis Mäggi.

Mäggi rääkis, et detailid raha eraldamise kohta selguvad lähinädalatel ja ta loodab, et kirikud saavad raha oma arvele veel sel aastal.

Valitsus otsustas mullu detsembris eraldada omandireformi reservfondist sõja ja okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamiseks Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule 1,55 miljonit ja Eesti Evangeelse Luterliku Kirikule 6,75 miljonit eurot.

Juuni alguses oli valitutsuse poolt kirikutele raha andmiseks algatatud eelnõu riigikogus teisel lugemisel, kuid selle katkestasid Keskerakonna enda fraktsioonisaadikud Peeter Ernits, Olga Ivanova, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul ja Vladimir Velman, kes olid vastu raha võtmiseks omandireformi reservfondist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: