Endine minister Õunapuu lahkus sotsidest ja liitus Keskerakonnaga

{{1537161000000 | amCalendar}}
Jaan Õunapuu
Jaan Õunapuu Autor/allikas: Sotsiaaldemokraadid

Kunagine Tartu maavanem ja regionaalminister Jaan Õunapuu lahkus Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ning liitus Keskerakonnaga.

Tartu Postimees kirjutab, et Õunapuu sotside ridadest lahkumise põhjused võivad peituda eelseisvates riigikogu valimistes ning selles, et oma praegusel töökohal, rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Tartumaa talituse juhina oli tal palju suhtlust keskerakondlasest ministri Janek Mäggiga.

"Ta on Tartumaal Mäggi otsene alluv, nii et tont seda teab..." ütles Sotsiaaldemokraatliku erakonna peasekretär Kalvi Kõva ajalehele.

Jaan Õunapuu ise ei soovinud Tartu Postimehele oma erakonnavahetuse tagamaid selgitada. Hiljem Keskerakonna poolt saadetud pressiteates põhjendas ta erakonnavahetust sellega, et Keskerakond on toonud Eesti poliitikasse vajalikku muutuse pärast pikaajalist Reformierakonna valitsemist ning et talle sobib Ratase seatud suund sidusamast ja solidaarsemast ühiskonnast.

"Maapiirkondade palgataset arvestades olid nii sissetulekute tõus tulumaksuvaba miinimumi näol, põllumeeste toetamine, tervishoiu lisarahastus või tasuta bussid väga paljude inimeste elukvaliteedi parandamiseks õiged sammud," teatas Õunapuu. 

 Eelmistel riigikogu valimistel oli Õunapuu sotside esinumber Tartu- ja Jõgevamaal, kuid 1447 häälega parlamenti ei pääsenud.

Äriregistri andmetel kuulus Õunapuu aastatel 2002-2011 Rahvaliitu. 2011-2018 oli ta Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige. Ning 13. septembril 2018 liitus ta Keskerakonnaga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: