Fotod: Tallinna Reidi tee ehitusala paistab silma tarade rohkusega

Tallinnas suvel alanud Reidi tee ehituse ümbrus paistab silma piirdeaedade rohkusega, sest nii soovitakse säästa Kadrioru pargi muru.

Reidi teed hakati ehitama Russalka mälestusmärgi juurest, mille ümbruses on punase-kollasetriibulise märgistusega aedadega sisse piiratud nii muruplatsid, teerajad kui ka puud.

Koos Verston Ehitusega Reidi teed ehitava KMG Inseneriehituse AS-i juhatuse liige Marek Jassik ütles ERR-ile, et tõepoolest on Reidi tee ehitusel tarasid tavapärasest rohkem. Selle põhjuseks on soov vältida juhuslike ehitussõidukite sõitmist tee-ehituse lähistele jäävatele muruplatsidele.

"See on Kadrioru pargi ala, seepärast on ta ka tavapärasest rohkem piiratud," selgitas Jassik.

Kui palju tarade püstitamine maksma läks, ei osanud ta öelda, kuid märkis, et kohustus ümbritsevad alad aedadega piirata on paika pandud ka Tallinna kommunaalametiga sõlmitud lepingus.

"Meil on alltöövõtuleping aedade ettevõttega, kes vastutab paigalduse eest, aga eraldi arvestust me seal ei peagi," tõdes ta.

Reidi tee ehitamist alustati juuli lõpus ja valmis peaks see saama 2020. aasta kevadeks.

Uus teetrass on umbes kahe kilomeetri pikkune ja ühtlasi rekonstrueeritakse 1,4 kilomeetrit olemasolevaid teelõike. Lisaks rajatakse ka uusi ja rekonstrueeritakse olemasolevaid kergliiklusteid ja jalgteid ning ehitatakse rannapromenaad.

Töövõtulepingu kogumaksumus on 38,1 miljonit eurot koos käibemaksuga, seda teotab Ühtekuuluvusfond ja kaasfinantseerib Tallinna Sadam.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: