Jüri Jaanson: puudega inimesed oleks kaitseväele täiendav ressurss ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaitseväes võiks olla rohkem puudega inimesi, leiab riigikogu liige Jüri Jaanson.

Jaanson kinnitas "Ringvaates", et kaitsevägi ise suhtub tema mõttesse positiivselt. Näiteks staabi- ja sidepataljonis teenib juba praegu liikumispuudega noormees.

Samas on puudega inimeste kaitseväkke vastuvõtmiseks vaja tavapärasest teistsugust lähenemist - tervisenõuded jäävad ikkagi, kuid neid ei vaadataks Jaansoni hinnangul puudega inimeste puhul kohustuslikuna.

Jaanson tõdes, et lisaks inimeste enda tahtele kaitseväkke minna, peab ka kaitseväel olema võimekus puudega inimest toetada ja võimaldada tal seal teenida.

"Ega kaitsevägi pole sotsiaalamet, kaitsevägi on ikkagi julgeoleku üks garantiidest ja seal ei saa allahindlust teha nõuetele. Teisalt jälle puudega inimesed oleksid kaitseväele täiendav ressurss. Kaitsevägi on ise tunnistanud, et need 3200 noormeest aastas, kelle nad praegu vastu võtavad, pole piisav," rääkis Jaanson.

"Kolmandaks, kui ühiskonna vaatest vaatame, siis heaoluühiskonna kasvades on parim ikkagi barjäärideta ühiskond. See on just ka puudega noormeestele väga oluline teadmine, et neil on juurdepääs ühiskonnaelu eri valdkondadesse. Siit hakkab ju peale ka see näiteks, kui nad teavad, et on võimalus mingisse valdkonda siseneda ilma barjäärita, siis tekib neil ka motivatsioon ennast harida sel teemal," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: