Eesti 200 varivalitsuse peaminister on Priit Alamäe

{{1537781040000 | amCalendar}}
Priit Alamäe.
Priit Alamäe. Autor/allikas: Priit Mürk

Poliitiline liikumine Eesti 200 esitles kord nädalas kabineti istungeid pidama hakkavat varivalitsuse koosseisu, kus peaministri kohal on IT-ettevõtja Priit Alamäe.

Julgeoleku ja liitlassuhete valdkonna eest vastutavaks varivalitsuse ministriks saab Margus Tsahkna, kes ütles, et varivalitsus hakkab kord nädalas pidama kabineti istungit.

"Käime nädala otsused välja ning peegeldame ja kritiseerime päris valitsuse tegevust. Me ei hakka iga üksikut punkti oma seisukohtadega üle külvama, vaid kommenteerime neid teemasid, mis on seotud pikkade otsustega," sõnas Tsahkna.

Eesti 200 varivalitsusse kuuluksid veel Indrek Nuume, kes hakkab vastutama majandusarengu ja rahanduse eest.

Kogukondade võimestamise eest hakkavad vastutama Kristjan Altroff ja Igor Taro. Neist Taro vastutada jääb omavalitsuste teenuste reform ning Altroffil kogukondade võimestamine.

Hariduse ja teaduse arengu eest hakkavad vastutama Kristina Kallas, Hendrik Agur ja Kristiina Tõnnisson. Kallasele jääb haridus ja lõimumine, Aguril koolivõrk ning Tõnnnissonil teaduse areng.

Loodusvarade kaitse ja väärindamise osas saab varivalitsuse liiikmeks Jaak Laineste. Transpordi valdkonna eest hakkab vastutama Pirko Konsa ning taristu ja ühenduste eest Meelis Niinepuu.

Varivalitsusse tervishoiu ja riikliku turvavõrgu vastutajateks saavad Kadri Haller-Kikkatalo ning Liina Normet.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: