Nädal pärast viimast suveilma võib juba lörtsi sadada

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kui veel möödunud reedel kerkisid termomeetrinäidud kõikjal Eestis 20 soojapügalani ja kõrgemalegi, siis eelolev nädal toob tuulise ja jaheda ilma ning nädala lõpus pole välistatud lörtski, selgub ilmateenistuse nädalaprognoosist.

Teisipäeval eemaldub madalrõhkkond Venemaale ja selle tagalas kandub Läänemere äärde külmemat ja kuivemat õhku. Tugevneva kõrgrõhuharja tingimustes sajuhooge hõredalt (tõenäosus on suurem Eesti lääne- ja idaservas - saartel ja Virumaal). Puhub tugev loodetuul, puhanguid on sisemaal 14, rannikul 18 m/s, õhtu poole jääb tuul veidi nõrgemaks ja pöördub saartest alates läände. Õhutemperatuur on öösel 2..7, rannikul kuni 11°C, maapinna lähedal langeb 0°C ümbrusse, päeval on 9..12°C.

Kolmapäeva öösel jõuab Norra merele väga aktiivne madalrõhkkond, laieneb üle Skandinaavia ja sunnib kõrgrõhuharja Läänemere äärest eemalduma. Sajud siia veel ei jõua, aga tuul pöördub läände ja edelasse ning paisub tugevaks - hommikuks tõusevad puhangud sisemaal 15, saartel ja rannikul 20 m/s. Õhutemperatuur on 2..7, Ida-Eestis võib mapinnal 0°C ümbrusse langeda, saartel ja läänerannikul on 8..13°C. Hommikul jõuab saartele vihmasadu, mis laieneb päeval üle Eesti. Puhub väga tugev edelatuul, sisemaal on puhanguid üle 15, rannikul üle 20, saartel 25 m/s. Õhutemperatuur tõuseb pärastlõunal 10..15°C-ni.

Neljapäeval liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjaosa itta ja selle lõuna-edelaserv katab Läänemere ümbrust. Öösel sajab hoovihma, päeval on sajuhooge hõredalt. Puhub väga jõuline edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kuni 14, päeval 11..14°C.

Reedel kaugeneb madalrõhkkond Venema põhjaaladele, kuid selle serva mööda liigub üle Balti riikide uus väike osatsüklon. Kui selle liikumistrajektoor kaldub Eestist lõuna poole, siis meie osaks saab tsükloni külmem põhjapoolne serv ning vihma sekka võib ka lumekruupe ja lörtsi tulla. Väljavenivas rõhuväljas suurem pinge alaneb ja tormiste iilideni lääne- ja loodetuul enam ei ulatu, aga on endiselt tugev. Õhutemperatuur on öösel 2..7, maapinnal võib 0°C ümbrusse langeda, rannikul kuni 10, päeval 9..12°C.

Laupäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on sajuhooge hõredalt. Tuul öösel nõrgeneb ning puhub loodest ja põhjast, päeval pöördub läände ja edelasse ning õhtu poole tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, maapinnal langeb sisemaal alla 0°C, rannikul on kuni 10, päeval 8..11°C.

Pühapäeval liigub uus aktiivne madalrõhkkond Norra merelt Skandinaavia põhjatippu ja laieneb üle Läänemere. Tuul paisub väga tugevaks, puhub valdavalt edelast, päeval ka läänest. Õhutemperatuur on öösel 2..7, maapinnal langeb sisemaal kohati alla 0°C, rannikul on kuni 11, päeval 10..14°C.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: