Lasnamäelased kurdavad asfalditehase avamise järel leviva halva haisu üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nädal tagasi käivitati Peterburi teel Väo karjääris asfalditehas ja nüüd kurdavad kohalikud, et hais lämmatab ja paneb pea valutama. Keskkonnainspektsioon uurib asja.

Eelmisel nädalal laekus keskkonnainspektsioonile 16 kaebust, et Väo karjäärist tuleb ebameeldiv lõhn. Leviva haisu pärast olid mures Lasnamäel Raadiku tänava elanikud, keda tavaliselt häirib tolm, mis tuleb samast kohast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kogu nädala esmaspäevast reedeni ja täna ka oli see lõhn. Hommikuti ärkasime, korter oli kohutavat lõhna täis. Ja poole tunni pärast hakkas pea valutama.
Lõhn ise oli väga keemiline. See lõhnas nagu asfalt," rääkis kohalik elanik Olga. Esmaspäeval lõhn tema sõnul vähenes, kuid täiesti ei kadunud.

Reedel Väo karjääri külastanud inspektorid ütlesid, et see lõhn võib olla seotud asfalditehase käivitamisega.

"Piirkonnas on erinevad asfaltbetooni ettevõtted, kokku kolm. Nendest üks alustas tegevust alles hiljuti. Hetkel toimub järelevalvemenetlus, kus me üritame tuvastada, kelle tegevuse tulemusena see lõhnahäiring tekkis," selgitas keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhataja Neeme Kass.

Verston Ehitus OÜ juht Veiko Veskimäe on veendunud, et nende asfalditehas vastab kõigile nõuetele. Ta rääkis, et Raadiku elanikud on pildistanud mitte suitsu, vaid veeauru.

"Tänapäeval see korstnast tulev suits tihtipeale võib olla petlik. Siinsamas, siin on päris mitu korstnat üleval ja Iru poole vaadates, seal kõik need korstnad suitsevad, aga tegelikult sealt tuleb tihtilugu tänapäeval ainult veeaur välja. Nii ka meie tehases. Kogu tsüklist tulev õhk läbib suurte filtrite süsteemi ja sealt tehase korstnast tuleb ainult veeaur," kinnitas Veskimäe.

Kui selgub, et tehas on heitekoguste norme ületanud, peab ta oma tegevuse peatama, põhjuse kõrvaldama ja trahvi maksma.

Neeme Kassi sõnul võib heide olla ka normide piires, kuigi lõhnab halvasti. "Päris nii ei saa öelda, et inimesed peaksid sellega harjuma. Siis on võimalik rakendada lõhnaaine vähendamise tegevuskava," ütles ta.

Karjääri ümbruses tehtud katsete tulemused selguvad lähipäevadel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: