Instagrami asutajad lahkuvad Facebookist

Instagrami kaasasutajad Mike Krieger (vasakul) ja Kevin Systrom.
Instagrami kaasasutajad Mike Krieger (vasakul) ja Kevin Systrom. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Instagrami kaasasutajad Kevin Systrom ja Mike Krieger astusid ametist tagasi ning kavatsevad Facebookile kuuluvast ettevõttest lahkuda lähinädalatel.

Esialgu teatas sellest USA meedia - esimesena ajaleht New York Times - ning hiljem kinnitasid mehed oma otsust ka ametliku teatega, vahendas Axios.

Instagrami, millest on saanud Systromi ja Kriegeri juhtimise all üks maailma edukamaid sotsiaalmeediafirmasid, peetakse paljude ekspertide poolt hetkel tugeva surve alla jäänud Facebooki päästerõngaks, mis pakub kasvuallikat ajal, kui emafirma edukäik on takerdunud.

Instagrami kasutab hetkel üle miljardi inimese.

Bloombergi allikate sõnul lahkuvad Instagrami asutajad Facebooki kontsernist seetõttu, et nende suhted viimase juhi Mark Zuckerbergiga on üha pingelisemad ning Instagrami tuleviku asjus on kahe osapoole nägemused põhimõtteliselt erinevad.

Systrom ja Kriegeril oli pärast 2012. aastal Facebooki alla minekut õnnestunud seni Instagrami üsna iseseisvalt juhtida ning samal ajal kasutada Facebooki ressursse edasiseks kasvamiseks. Viimasel ajal olevat aga Zuckerberg hakanud üha rohkem Instagrami igapäevaste otsustega tegelema ja seda põhjusel, et Facebooki tuleviku kavandamisel on ta üha rohkem sõltuv ka Instagrami käekäigust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: