NYT: Facebook jagas kasutajate andmeid varem arvatust suuremas ulatuses

Sotsiaalmeediafirma Facebook andis suurtele tehnoloogiaettevõtetele juurdepääsu kasutajate andmetele palju suuremas ulatuses kui siiani on tunnistatud.

See tuleb välja sadadest Facebooki dokumentidest, mille on enda kätte saanud ajaleht New York Times.

Näiteks andis Facebook sellistele ettevõtetele nagu Microsoft ja Amazon võimaluse privaatsusreeglitest mööda hiilida. Näiteks Microsoft Bingi otsingu kaudu olid leitavad ka need kasutaja sõbrad, kes poleks tohtinud seda mingil juhul olla.

Netflix ja Spotify aga pääsesid ligi mitte ainult kasutajate nimedele ja kontaktidele, vaid ka lausa erasõnumitele.

Ajalehe andmetel toimus see tegevus ka veel sel suvel, kuigi Facebook väitis, et on andmete jagamise juba mitu aastat tagasi lõpetanud. See on selgelt vastuolus sotsiaalmeediafirma enda sõnumitega, mille kohaselt on isikuandmete kaitseks palju samme astutud.

Facebook on juba aastaid olnud erinevate skandaalide keskmes ning alles hiljuti oli ettevõtte sunnitud tunnistama, et ligi 50 miljoni kasutaja isikuandmed on võinud olla ohustatud. Isikuandmete haldamise teemal on ettevõte nüüdseks ka USA föderaalse kaubanduskomisjoni uurimise all.

Axios kirjutab, et pikemas perspektiivis on skandaalid seadnud ohtu Facebooki kogu senise ärimudeli, sest lisaks kasutajate usalduse kuritarvitamisele on ettevõte kaasanud skandaalidesse ka oma senised suuremad reklaamipartnerid. Ehk Netflix ja Spotify ei pruugi olla huvitatud sellest, et nende kuvand on seotud isikuandmete leket puudutavate skandaalidega.

Facebook kinnitas taas, et Facebooki partneritel pole õigust inimeste privaatsussätteid rikkuda ning et partnerid pakuvad vaid üksikteenuseid ning neil ei ole võimalik saadud informatsiooni iseseisvalt kasutada. Ettevõte tunnistas pressiteates, et neil tuleb veel palju teha inimeste usalduse tagasivõitmiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: