Lidl tunneb Tartus laienemiseks huvi mitme krundi vastu

Foto: ERR

Saksa odavpoekett Lidl otsib Tartusse laienemiseks maad juurde. Lidlil on juba neli kinnistut Tallinnas ning üks Narvas ja Tartus.

Mullu novembris soetas odavpoekett Lidl Annelinnas 11 000-ruutmeetrise krundi teiste toidukaupluste vahetusse lähedusse. Tartu Postimees kirjutas esmaspäeval, et nüüd on aga Lidl otsimas veel krunte, kuhu oma kauplusi Tartusse rajada.

Tartu linn kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et Lidl on kolme krundi asjus nende poole pöördunud.

"Tänaseks on Lidl teinud mitmeid ettepanekuid või õigemini pigem jaganud oma mõtteid, kuhu võiks uut poodi rajada ja eks neid ole üle linna väga erinevates kohtades. Paistab, et nad lihtsalt otsivad õiget kinnistut. Millest lähtuvalt nad otsivad seda kinnistut, seda täpsemalt ma ei oska kommenteerida. Pigem, loomulikult, vaatavad tuiksoonte lähedust ja ka kindlasti teiste poodide asukohti, mis linna peal asuvad," rääkis Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjas.

Ta lisas, et Lidl on huvi tundnud kruntide vastu Mõisavahe ja Turu tänaval ja ka Lõunakeskuse vastas.

Lidli Soome juht Lauri Sipponen ütles ajalehele Kauppalehti, et odavpoekett kavatseb Eestis ja Lätis poed avada 2020. aastal.

Lidli Eesti esindajad keeldusid "Aktuaalsele kaamerale" oma laienemist Tartus kommenteerimast.

Ka Narvas on Lidl aktiivselt tegutsema asunud ja plaanib piirilinna kahe kaupluse ehitamist.

Lidl on omandanud kinnistu Narva kesklinnas ning selle arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Molumba. Praegu käib ehitusloa menetlemine linnavalitsuses.

Teine, äärelinnas asuv kinnistu kuulub linnale ja volikogu on juba andnud nõusoleku hoonestusõiguse võõrandamiseks Lidli kasuks.

Kangelaste tänava kinnistul kavatseb Lidl olemasoleva hoone lammutada ning ehitada kaupluse ja kliendiparkla.

"Narva tervitab seda sellepärast, et see on investeering ja see on igalt poolt väga positiivne asi, et Lidl tuleb Narvasse ja ehitab kaks uut kauplust. Nagu mina saan aru, järgmisel aastal esimese kaupluse ehitamist alustatakse, aga teise kauplusega võtab natuke rohkem aega. Nagu mina kuulsin, on kavatsus ehitada aastal 2023," ütles Narva abilinnapea Aleksei Jevgrafov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: