Kõue mõis kompab turuhinda, hinnalipik on seatud 3,8 miljonile eurole

Kõue mõis
Kõue mõis Autor/allikas: pressimaterjal

Rahvusvaheline kinnisvaraagentuur Christie's International Real Estate üritab Kõue mõisa omanike palvel saada teada mõisa turuhinda.

Agentuuri kodulehel on objektile määratud hinnaks 3,8 miljonit eurot. Kõue mõisa juhtkonda kuuluv prokurist Ele Haavandi ütles ERR-ile, et omaniku eesmärk ei ole müügitehinguni jõuda, vaid saada teada vara väärtust.

"Christie's on meie hea partner. Mõisa pole oksjonile pandud. Omanikel pole mõisa müügiks mingit põhjust. Antud hetkel on tegu sellega, et mõisa turuväärtuse hindamiseks otsustasime lihtsalt turgu kompida," selgitas Haavandi.

"Tavaliselt hinnatakse kinnisvara väärtust seda sarnaste kinnisvaradega toimunud tehingutega võrreldes. Eesti turg on väike, sellist teist mõisa Eestis ja ka lähiümbruses ei kipu olema. Seetõttu on võimatu ka lokaalselt seda mõistlikku väärtuse hinnangut saada. Pole lihtsalt millegagi võrrelda," lisas ta.

Kõue mõisa omanik on Eerik-Niiles Kross. Kõue Mõis OÜ on juba aastaid silma paistnud maksuvõlaga.

Krediidiinfo viimastel andmetel on osaühingu maksuvõlg oktoobri seisuga 135 000 eurot, millele lisanduvad intressid summas 10 700 eurot. Maksuvõlast ajatatud on ligi 100 000 eurot.

Veel tänavu juulis oli ettevõtte maksuvõlg 180 000 eurot. Kõue mõisas töötab 30 inimest.

Ettevõtte 2017. aasta majandusaruanne pole auditeerimise tõttu veel kättesaadav.

Kõue mõisa hinnalipikuks on Christie's määranud 3,8 miljoni eurot. Allikas: christiesrealestate.com

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: