Valitsus andis loa rajada Tartumaale 60-megavatine päikesepark ({{commentsTotal}})

Päikesepaneelid.
Päikesepaneelid. Autor/allikas: ERR

Valitsus andis neljapäeval nõusoleku panna enampakkumisele Tartumaal asuva viie kinnistu 40-aastane hoonestusõigus päikesepargi ehitamiseks. Päikesepargi ehitamisest on huvitatud Soome riiklik energeetikaettevõte Fortum.

Detailplaneeringu järgi saaks Tartu ja Luunja vallas asuvale 100-hektarilisele alale rajada kuni 60-megavatise päikesepargi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Planeeringualale hooneid kavandada ei tohi. Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul saab sealne reostunud maa-ala hea kasutuse.

"Seal on jääkreostust, seal on olmeprügi, seal on muid probleeme, seal on tuhandetes tonnides vanu rehve. Nüüd me saame sinna /.../ hoonestusõiguse peale, sinna pannakse päikesepaneelid. Kokkuvõttes täidetakse kliimaeesmärke veel sellega, toodetakse taastuvenergiat," rääkis Kiisler.

Üks võimalikke päikesepargi rajajaid on Soome riikliku energeetikaettevõtte Fortum filiaal Tartus, kes kavatseb konkursil osaleda.

Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots investeeringu suurust ja allikaid avaldada ei soovinud.

"Need otsused on tehtud, aga samas me vaatame veel turul ringi. Meil on sõlmitud lepingud meie tööde teostajatega, aga see tähendab ka seda, et mingid protsessid on veel käimas, mistõttu me ei saa kõiki kaarte ka avada," ütles Külaots.

Tulevase päikesepargi alal oleva olmeprügi, ehitusjäätmete ja rehvimäe likvideerimise kohustus jääb konkursi võitjale.

Enampakkumine algab novembri esimeses pooles.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: