Ligi: Palo ja Ivanova hoiavad valitsuse koos

Aknaalused Artur Talvik, Urve Palo ja Olga Ivanova
Aknaalused Artur Talvik, Urve Palo ja Olga Ivanova Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu suurima opositsioonipartei, Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles, et sisuliselt hoiavad aknaalused saadikud Urve Palo ja Olga Ivanova veel valitsuse koos. Uue koalitsiooni jaoks on Ligi hinnangul aga poliitmaastik liiga killustunud ja valimisteni on liiga vähe aega.

"Ajalooline on Ratase valitsuskoalitsioon selle poolest, et temaga ei taheta liituda, vaid sealt ära. Samas ei jää akna alla istuma need, kes oleksid koostöövalmis opositsiooniga. Vähemalt Urve Palo ja Olga Ivanova hoiavad ka valitsuse koos. Kuna Ratas ei ole püstitanud endale ambitsiooni midagi otsustada, on tal kindlasti lihtne sõlmida ka vastastikku kasulikke kokkuleppeid häälte peale," kommenteeris Ligi ERR-ile valitsuse vähemusse jäämist riigikogus.

Ligi rõhutas, et ka opositsioonierakondade seas on tegelikult üks erakond, kelle koosmeel pole toiminud ja see on Vabaerakond. Teine opositsiooni esindaja EKRE kipub Ligi sõnul enne valimisi programmiliselt ära irratsionaalsesse maailma. "Seepärast tuleb meil otsida koostööks kokkupuutepunkte pigem üksikküsimustes. Selle koostöö mõte ei tohi olla olukorra ära kasutamine milleks iganes, vaid hea sisuline põhjendus, olgu eelnõude või umbusaldusavalduste puhul ei tohi me teha muud kui teeksime teistsuguse häältejaotuse puhul," selgitas Ligi.

"Kõige suurem ühendus riigikogus on paraku endiselt koalitsioon sisulise häälteenamusega. Meil tuleb saavutada, et nad rohkem kahju ei saaks tekitada. Aga püsivate liitlassuhete tarbeks on valimisteni liiga vähe aega ja maastik liiga killustunud," ütles Ligi veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: