Mikser: valitsus ei kuku, aga "liiniministreid" võidakse umbusaldada

Sven Mikser
Sven Mikser Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraadist välisministri Sven Mikseri hinnangul peab Jüri Ratase valitsus valimisteni vastu, kuid suure tõenäosusega kasutab opositsioon vahepeal võimalust, et mõnda ministrit umbusaldada.

"On erakordselt ebatõenäoline, et opositsiooni juhtival jõul Reformierakonnal oleks tõsist soovi asuda enne valimisi uut valitsust moodustama. Küll aga tahaksid nad näha Ratase valitsust tuleva aasta 6. märtsil surmavalt haavatuna üle finišijoone vaarumas," kirjutas Mikser sotsiaalmeedias.

Mikseri sõnul saab opositsioon selliseid hoope, mis ei tapa, aga sandistavad, vahepealsete kuude jooksul vähemusvalitsuse vastu plaanida küll.

"Esiteks parlamendis eelarvemenetluse käigus, püüdes muudatusettepanekutega eelnõust välja hääletada mõnele valitsusliidu osapoolele eluliselt tähtsaid ridu. Ja teiseks umbusaldusavaldusega mõne kergemini haavatava "liiniministri" suhtes. Nii et ehkki valitsus püsib eeldatavalt valimisteni, võib enne aasta lõppu oodata kirglikku (et mitte öelda verist) poliitilist heitlust," prognoosis Mikser.

Jüri Ratase juhitav valitsus saab pärast Tiina Kangro lahkumist Isamaa fraktsioonist ametlikult toetuda riigikogus 50 saadikule, kuid mõned nn aknaalused saadikud on lubanud olulistel hääletustel valitsusliidule toeks tulla. Näiteks sotsiaaldemokraatide ridadest lahkunud Urve Palo on lubanud valitsusliitu toetada nii eelarvehääletustel kui ka ministrite usaldushääletustel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: