Galerii: Eesti suursaadik Venemaal andis Putinile üle volikirja

{{1539261360000 | amCalendar}}

Eesti suursaadik Venemaal Margus Laidre andis neljapäeval Kremlis Venemaa president Vladimir Putinile üle oma volikirja.

Volikirja üleandmine on ka diplomaadi jaoks võimalus rääkida presidendiga isiklikult, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Oma usalduskirjade üleandmisel tervitas president Putin mind estikeelse "terega". Hilisemal väikesel vestlusel ütles ta, et Eesti on väike maa, naabermaa, kellega Venemaa soovib, et oleksid vastastikusel lugupidamisel head suhted," kirjeldas Laidre vestlust Putiniga.

Tseremooniale järgnenud vestluses Putiniga märkis Laidre, et dialoogi tekkimine naabrite vahel eeldab mõlemapoolset valmisolekut ja head tahet. Hetkel on kahepoolsed suhted ideaalist kaugel.

"Me peame rääkima ka nendega, kellega me võib-olla ilmtingimata alati ei jaga ühiseid seisukohti ja ühiseid väärtusi. Ja võib-olla just ennekõike me peame rääkima nendega. Ja ma ususn, et see ongi põhiline ülesanne, mis seisab meie ees - rääkida, suhelda, sest ainult niimoodi on võimalik lahendada ka need eriarvamused," selgitas Laidre.

Putin võttis neljapäeval vastu 23 riigi suursaadiku volikirjad. Oma kõnes pöördus ta iga riigi esindaja poole, esitades kokkuvõtte kahepoolsete suhete seisust.

Margus Laidre on sündinud 1959. aastal Tartus. 1982. aastal lõpetas ta Tartu Ülikoolis ajaloo eriala. Samas ülikoolis kaitses Margus Laidre 1987. aastal ajalooteaduste kandidaadi ja 2000. aastal filosoofiadoktori kraadi.

1991-1996 oli Margus Laidre suursaadik Rootsi kuningriigis, 1996-2000 suursaadik Saksa Liitvabariigis, 1997-2000 suursaadik Püha Tooli juures. Seejärel aastatel 2000-2005 välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor. 2005-2010 oli Margus Laidre suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis ning 2014-2018 suursaadik Soomes. 2010-2014 oli Margus Laidre Eesti presidendi välisnõunik.

Putin tõi suhetes Eestiga esile huvide austamise ja kaasmaalased

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Eesti-Vene konstruktiivsete suhete eelduseks vastastikuste huvide austamine.

"Me oleme valmis konstruktiivseteks suheteks oma naabri, Eesti Vabariigiga, mis põhineksid vastastikusel austusel ja teineteise huvide austamisel," ütles Vene riigipea neljapäeval kõnes, mille ta pidas välisriikide suursaadikutelt volikirjade vastuvõtmise tseremoonial.

"Eesti elab palju meie kaasmaalasi ja me eeldame, et euroopalikud inimõigusstandardid kehtivad nende suhtes täiel määral," lisas Venemaa president kõnes, mille teksti Kremli pressiteenistus edastas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Anton Aleksejev

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: